Hlavní navigace

Finanční správa začala rozesílat daňové složenky

Sdílet

Finanční správa začala rozesílat daňové složenky na zaplacení daně z nemovitých věcí. Složenky jsou zasílány postupně v několika vlnách, ale ty poslední by měly být doručeny do 24. května 2016.

Složenkou je možné daň zaplatit bez poštovního poplatku. Lhůta pro zaplacení daně se liší dle částky, kterou musíte uhradit. Pokud je daň nižší než 5000 Kč, končí lhůta pro její zaplacení 31. května 2016. Pokud ale máte zaplatit daň vyšší než 5000 Kč, tak máte možnost zaplatit ji ve dvou splátkách (do 31. května 2016 a do 30. listopadu 2016).

Pokud vlastníte více nemovitostí, ale nachází se v jednom kraji, jsou vám daně za tyto nemovitosti sečteny dohromady a přijde vám pouze jedna složenka. Jestliže vlastníte nemovitosti z různých krajů, přijde vám jedna složenka za každý kraj, ve kterém máte nemovitost.

Daň můžete zaplatit:

 • Bezhotovostním převodem,
 • na poště daňovou složenkou bez poštovného,
 • na poště běžnou složenkou,
 • prostřednictvím SIPO platby,
 • hotově na pokladně finančního úřadu.
Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 5. 2016 8:41

  bez přezdívky

  Splatnost 31, ale posledni poslou 24 s dorucenim 26 - FU uz by se melo naucit posilat tyto doklady vcas (a pokud mozno i elektronicky bez nutnosti mit datovou schranku) a ne az na posledni chvili.

 • 11. 5. 2016 8:56

  Ramesse II. (neregistrovaný) 192.168.1.---

  Datovou schránku mám a stejně jsem čekal na složenku - takže pokrokem by bylo už to, kdyby to bylo elektronicky alespoň do datových schránek (popravdě když má někdo DS, tak asi má i IB a nepotřebuje složenku, stačí číslo účtu co pořád mění a částku co mění ještě častěji a navíc tajně).

 • 9. 5. 2016 18:14

  Funtom

  To není akademická otázka. Již pár let složenku nedostávám. Byl jsem to "urgovat" na FÚ, ale nezájem.
  Letos zkusím vzbudit jejich zájem nezaplacením.

 • 11. 5. 2016 8:27

  Ramesse II. (neregistrovaný) 192.168.1.---

  Byť Vám rozumím, tak snažit se vzbudit zájem FÚ nezaplacením daně není vůbec dobrý nápad :))) Lepší by bylo zjistit, kam je složenka zasílána, zřejmě půjde o chybu v adrese.

  Jinak nikde na internetu se o tom nepíše, ale u značné části plátců došlo ke zvýšení daně z nemovitosti kvůli plošné změně koeficientu u bytových domů stojících na vlastním pozemku z 1,20 na 1,22 - u průměrného bytu jde o navýšení cca o 10 Kč, za celou ČR s cca dvěmi milióny bytů tedy jde asi o 20 miliónů a přepočet stál odhadem 200 miliónů, jak už to tak ve státní správě bývá - ale když na MF pracuje jeden větší debil než druhý, tak se takové věci bohužel dějí. Je tedy třeba si ohlídat skutečně vyměřenou daň, nestačí jen provést znovu loňskou roční platbu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).