Spočítejte si...

Zavřít

Smlouvu s podomním obchodníkem můžete vypovědět hned, ne až po zahájení dodávky

Od 1. ledna 2016 je možné na základě energetického zákona vypovědět smlouvu o dodávce energií uzavřenou na dálku nebo s podomním prodejcem ve lhůtě do 15 dnů od zahájení dodávek. Někteří dodavatelé ale tvrdí, že výpověď smíte podat až ve chvíli, kdy jsou dodávky zahájeny, a ne dříve.

To ovšem není pravda, Energetický regulační úřad vyložil ustanovení zákona tak, že ji můžete podat již od uzavření smlouvy. Dodavatel v tomto případě nemůže vůči spotřebiteli uplatňovat v souvislosti s výpovědí smlouvy žádnou sankci, tedy například smluvní pokutu či poplatek za ukončení smlouvy, vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

Finanční správa začala rozesílat daňové složenky ČSOB uvádí na trh čtyři nové fondy        
Marek
Marek (neregistrovaný) ---.torservers.net
10. 5. 2016 14:35 Nový

Re: Smlouvu s podomním obchodníkem můžete vypovědět hned, ne až po zahájení dodávky

My jsme této možnosti využili, na začátku ledna jsme sepsali smlouvu se zástupcem Bohemia energy u nás doma. Netrvalo to ani týden a nějak jsme si to celé rozmysleli, že vlastně nemáme důvod něco měnit. Takže jsme jim zaslali doporučeně dopis se žádostí o deaktivaci naší smlouvy, kterou jsme uzavřeli s jejich podomním prodejcem. Konkrétní důvod jsme neuváděli, když není třeba. Do 14 dnů jsme doma měli dopis, že smlouva je na naší žádost zrušena. Takže v našem případě proběhlo vše v poklidu.