Hlavní navigace

Smlouvu s podomním obchodníkem můžete vypovědět hned, ne až po zahájení dodávky

Sdílet

Od 1. ledna 2016 je možné na základě energetického zákona vypovědět smlouvu o dodávce energií uzavřenou na dálku nebo s podomním prodejcem ve lhůtě do 15 dnů od zahájení dodávek. Někteří dodavatelé ale tvrdí, že výpověď smíte podat až ve chvíli, kdy jsou dodávky zahájeny, a ne dříve.

To ovšem není pravda, Energetický regulační úřad vyložil ustanovení zákona tak, že ji můžete podat již od uzavření smlouvy. Dodavatel v tomto případě nemůže vůči spotřebiteli uplatňovat v souvislosti s výpovědí smlouvy žádnou sankci, tedy například smluvní pokutu či poplatek za ukončení smlouvy, vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 5. 2016 14:35

    Marek (neregistrovaný) ---.torservers.net

    My jsme této možnosti využili, na začátku ledna jsme sepsali smlouvu se zástupcem Bohemia energy u nás doma. Netrvalo to ani týden a nějak jsme si to celé rozmysleli, že vlastně nemáme důvod něco měnit. Takže jsme jim zaslali doporučeně dopis se žádostí o deaktivaci naší smlouvy, kterou jsme uzavřeli s jejich podomním prodejcem. Konkrétní důvod jsme neuváděli, když není třeba. Do 14 dnů jsme doma měli dopis, že smlouva je na naší žádost zrušena. Takže v našem případě proběhlo vše v poklidu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).