Hlavní navigace

Finanční předsevzetí do nového roku si Češi moc nedávají

Sdílet

S koncem roku přichází na řadu i tradiční novoroční předsevzetí. Podle průzkumu Československé obchodní banky si ale finanční předsevzetí moc Čechů nedává. Celých 42 % Čechů si výzvy týkající se peněz nedává vůbec. U těch, kteří si finanční předsevzetí dávají, převažuje větší kontrola výdajů. Mít větší přehled o svých financích chce mít 21 % respondentů. Shodně 15 % respondentů by si v novém roce přálo snížit své zadlužení, nebo více spořit.

Ani za oslavy konce roku neplánují utratit horentní sumy. Více než 60 % lidí neutratí na Silvestra částku přesahující 500 Kč. Necelá čtvrtina pak dá za silvestrovské oslavy do 1000 Kč a 13 % utratí maximálně 2000 Kč. Jsou mezi námi ale i tací, kteří na oslavě posledního dne roku nešetří a utratí více než 2000 Kč. Takových Čechů je ale podle průzkumu velmi málo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 12. 2015 23:45

    Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Slavit konec tohoto roku, který sice nebyl nic moc, ale alespoň teď už vím, jak to celé dopadlo mi přijde zbytečné. A slavit rok další? Má začít třetí světová válka, má tu být migrační armageddon, má vyschnout voda, bouchnout Yelowstone a tak dále. Prostě samé lahůdky. Navíc mají být volby a za dveřmi je zima. Já nevím, kdyby měla Baba Vanga pravdu jenom z deseti procent, je to spíše na provaz, než na slavení. Dám si večer kafe a budu s hasičákem hlídat barák, aby nám to nějakej blbec nezapálil rachejtlí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).