Hlavní navigace

Faktoring vás může dostat ze začarovaného kruhu pohledávek

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 24. 5. 2012

Faktoring používají  zvláště větší společnosti a korporace. Většina faktoringových firem přitom působí jako dceřiné společnosti bank, takže si své klienty mohou rozdělit v rámci své finanční skupiny. Málokdo však ví, že faktoring může být dobrým finančním nástrojem pro řízení cash-flow i pro malé a střední firmy, či dokonce pro podnikatele s menším obratem.

Pohled na faktoring chce změnit nový šéf Bibby Financial Services Michal Gabriel. Chci vysvětlit i podnikatelům s menším ročním obratem, jak jim může faktoring pomoci vymanit se ze začarovaného kruhu nesplacených pohledávek a nechat jim volné ruce a finance pro investování, představil Michal Gabriel svoji strategii při uvedení do funkce generálního ředitel a přesedy představenstva. A jako vábničku na klienty nabízí zázemí čtyřiceti šesti poboček ve čtrnácti zemích na čtyřech kontinentech. Počet poboček přitom hraje důležitou roli při komunikaci s partnery. Faktoringová společnost, která má jen omezené množství poboček, musí používat prostředníky, nebo spřátelené faktoringové společnosti v cizině.

Faktoring hraje důležitou roli zvláště při obchodu se zahraničím, proto jej využívají hlavně firmy působící v oblastu exportu a importu. Dobrá faktoringová společnost umí i předem ověřit obchodního partnera a svému klientovi tak případně ušetřit peníze, pokud by byl obchodní partner rizikový.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).