Hlavní navigace

Evropsko-ruská banka zdrtila úroky na termínovaných vkladech, zítra poslední šance na vyšší úrok

Sdílet

David Sillmen 30. 1. 2014

Nepříjemná zpráva pro všechny střadatele. Stálice na trhu dobře úročených termínovaných vkladů, Evropsko-ruská banka, přistoupila k razantnímu snížení úrokových sazeb. Nový úrokový lístek je platný až od 1.2.2014, nové sazby už jsou ale uvedeny i v grafice internetových stránek banky. Teoreticky by mělo být možné termínovaný vklad za starých podmínek uzavřít ještě 31.1.

Pád je skutečně dramatický: na klasickém termínovaném vkladu je nyní možné získat 1,1 % p.a. v případě, že si peníze uložíte na pět let. Dosud přitom úrok činil 2,5 %.

Evropsko-ruská banka nabízí také termínovaný vklad FIX – ten poklesl z 3,25 % na 1,3 % v případě, že si uložíte alespoň 1 500 000 Kč na pět let.

Jde o další instituci, která v krátkém čase snížila úrokové sazby. Učinily tak už i záložny ArtesaAkcenta. Jde o řetězovou reakci, kterou pravděpodobně spustila výplata vkladů členům padlého Metropolitního spořitelního družstva. Trh nyní musí absorbovat přibližně 12 miliard nových vkladů. Čtěte více: Budoucnost družstevních záložen: připravte se na rušné období

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).