Hlavní navigace

Evropsko-ruská banka zdrtila úroky na termínovaných vkladech, zítra poslední šance na vyšší úrok

Sdílet

David Sillmen

Nepříjemná zpráva pro všechny střadatele. Stálice na trhu dobře úročených termínovaných vkladů, Evropsko-ruská banka, přistoupila k razantnímu snížení úrokových sazeb. Nový úrokový lístek je platný až od 1.2.2014, nové sazby už jsou ale uvedeny i v grafice internetových stránek banky. Teoreticky by mělo být možné termínovaný vklad za starých podmínek uzavřít ještě 31.1.

Pád je skutečně dramatický: na klasickém termínovaném vkladu je nyní možné získat 1,1 % p.a. v případě, že si peníze uložíte na pět let. Dosud přitom úrok činil 2,5 %.

Evropsko-ruská banka nabízí také termínovaný vklad FIX – ten poklesl z 3,25 % na 1,3 % v případě, že si uložíte alespoň 1 500 000 Kč na pět let.

Jde o další instituci, která v krátkém čase snížila úrokové sazby. Učinily tak už i záložny ArtesaAkcenta. Jde o řetězovou reakci, kterou pravděpodobně spustila výplata vkladů členům padlého Metropolitního spořitelního družstva. Trh nyní musí absorbovat přibližně 12 miliard nových vkladů. Čtěte více: Budoucnost družstevních záložen: připravte se na rušné období

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).