Spočítejte si...

Zavřít

Záložna Artesa razantně snížila úrokové sazby. Na pobočkách se tvořily fronty

Družstevní záložna Artesa k 29.1. snížila úrokové sazby svých termínovaných vkladů. Maximální úrok při vkladu částky přesahující 2 000 000 Kč na pět let dosahuje už jen 2,8 %. V případě uložení stejné částky na tři roky dostanete 2,1 %. O desetinu procenta hůře jsou úročeny spořící vklady s příslušnou výpovědní lhůtou.

Krok Artesy je třeba zasadit do kontextu stále klesajících úrokových sazeb na celém trhu, ale také do souvislosti s pádem Metropolitního spořitelního družstva. To svým členům začalo vyplácet nemalé prostředky, které tito chtějí někam umístit. Artesa dosud nabízela jeden z nejvyšších úroků, a tak velká část bývalých klientů MSD zamířila právě sem. Artesa však tolik prostředků při slíbeném úroku zřejmě nedokázala zhodnotit. Čtěte: Budoucnost družstevních záložen: připravte se na rušné období

Na internetových diskuzních fórech se objevily informace o tom, že se od počátku týdne na pobočkách Artesy tvoří fronty.

Politické strany získaly z našich kapes téměř miliardu Kč Máte vysoký tlak? Pak na lécích ušetříte        
Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
29. 1. 2014 15:15 Nový

A opět můžeme poděkovat diletantům z ČNB co tu mrší úrokové sazby.

celé vlákno

Na jedné straně chtějí inflaci a na druhé nepustí více peněz mezi lidi. Měli by se poučit z ciziny. 2 až 3% zvýšení sazeb by tu žáden cizí kapitál ke zhodnocení nepřitáhlo, ten se bojí intervencí a pidizemička jako jsme my je mimo jeho rozlišovací schopnost. Je nejvyšší čas aby Babiš začal tomu tlustému sigrovi diktovat a pokud neposlechne musí se najít způsob jak se jej elegantně zbavit.