Hlavní navigace

Evropské peníze pomohou najít novou práci lidem ve výpovědní lhůtě

Sdílet

Projekt, který je dotován prostředky z Evropského sociálního fondu, má pomoci zaměstnancům ve výpovědní lhůtě najít novou práci. Nyní mohou pomoc v rámci projektu Restart využít zaměstnanci z části Olomouckého kraje. Projekt jim umožní absolvovat školení, které by jim mělo usnadnit hledání nové práce. Zaměstnavatelé také získají příspěvek na mzdu takového pracovníka.

Do projektu, na který je vyčleněno 8,62 mil. Kč, se může zapojit až 120 osob.

Projekty dosud podporovaly až nezaměstnané, kteří se ocitli v evidenci úřadů práce. Nyní ale budou moci lidé získat lepší orientaci na trhu práce ještě před ukončením pracovního poměru z organizačních důvodů. Jsou pro ně připravena školení na zvýšení kvalifikace, získají informace o tom, jak hledat práci, jak napsat životopis a podobně, přinesla ČTK vyjádření analytika olomouckého úřadu práce Jaroslava Mikšaníka. Ten také dodal, že součástí je i školení v oblasti finanční gramotnosti.

Projekt, který potrvá do listopadu, je zacílen na pracovníky s trvalým pobytem v okresech Olomouc, Přerov a Šumperk. Pro zájemce funguje horká linka 790 365 679.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 9. 2011 10:48

    V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

    Jak někde vidím tabulku "tohle bylo pořízeno z dotací EÚ", hned se mi zvedá adrenalín, protože vím, že když zaplatím na dani stovku, v Praze si z toho dvacku nechají a 80 pošlou do Bruselu, tam si nechají další dvacku a šedesát pošlou zpátky do Česka, kde si další dvacku trhnou rozdělovači dotací a 40 korun si fakturuje firma, která by to normálně udělala za 20, ale proč nežádat víc, když je to z cizího?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).