Hlavní navigace

ERÚ: Podpora obnovitelných zdrojů přestává být únosná pro Českou republiku

Sdílet

Arsen Lazarevič 22. 3. 2012

Podle ČTK chce Energetický regulační úřad zastavit podporu nově vzniklých obnovitelných zdrojů po roce 2014. Uvedla to předsedkyně  ERÚ Alena Vitásková.Jen v letošním roce bude podpora obnovitelných zdrojů stát 38,4 miliardy korun uvedla Vitásková.

Vitásková nebere zastavení podpory jako tragédii, která by měla zastavit šíření solární energie: Možná zjistíme, že za několik let budou náklady na technologie obnovitelných zdrojů tak nízké, že žádnou podporu už potřebovat nebudou, dodala.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2012 21:49

  _Jan (neregistrovaný) 81.19.47.---

  Veřím, že v roce 2014 si každý majitel rodinného domku umístí na střechu fotovoltaiku a ve sklepě bude mít baterie, takže nebude muset více kupovat silně dodovanou a předraženou energii od českých Magamonopolů. Poté bych zrušil ERU a celou tu úřednickou zlodějskou bandu zavřel do uhelného dolu, pokud se prolomí uhelní limity, můžou tam dolovat uhlí, až do smrti

 • 23. 3. 2012 10:07

  ldx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jelikož tomu nerozumíte, tak si myslíte že vybavením domácností pomocí "chytrých" ostrovních systémů atp. je problém vyřešen.

  Ale opak je pravdou - vůbec to neřeší odvětví průmyslu nebo dopravy - kde naopak se zdražujícími fosilními palivy bude problém energie dál narůstat. Německo i Polsko, které nebudou rozvíjet jadernou energetiku, posilují spotřebu plynu (i z břidlic) - to je ta vaše zelená budoucnost???
  Těmi vámi navrhovanými bateriemi nevyřešíte otázku zálohování velkých solární zdrojů a větrné elektřiny - leda byste těmi bateriemi nevyložil celou krajinu. Jediné řešení by byly přečerpávací elekrárny v odpovídajícím GW výkonu, ale ty jaksi zatím vůbec nevznikají.

  Celkově váš názor odpovídá jakési moderní obdobě Rozbíječů strojů z dob živelného kapitalismu. Nikdo nemá rád monopoly, ale emocemi v kombinaci s nekonečnou hloupostí se to určitě nevyřeší, naopak se situace ještě zhorší...

 • 23. 3. 2012 15:28

  Otrokář (neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de

  Hloupej jsi ty. Fotovoltaika sice spása lidstva asi nebude, dokonce bych před ní varoval (a není to kvůli dotacím), ale podstatné je že vývoj jde kupředu...

  Věř že i pokud by technologie nevznikly, tak právě takový blběčky jako ty, by zelený mozečci jako jsem já zotročily, nacpali do obřího kola a už by se mlelo...

  Na rozdíl od vaší rozežrané populace, my bychom využívali přímo lokální mechanickou práci, a ještě v omezené míře. Tedy žádná výroba elektřiny, akumulace, distribuce, zpětný převod na mechanickou práci...

  Takže se nadřete asi milionkrát méně by bylo nutné v tom vašem současném světě...
  Věřím, že nám za zbrždění pokroku a vaše zpacifikování budete nakonec ještě děkovat. Protože lidi začínají už teď hromadně chcípat na rakoviny, jsou z nich astmatici, mají alergie,... a vše řeší ničením zbytků původní krajiny a přírody.

  P.S.
  Takže se modli ať lobbisti a obří korporace ten vývoj příliš nezbrzdí!

 • 23. 3. 2012 16:56

  ldx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Blbeček jste vy, který nic neví o skutečném oběhu energie v přírodě a má totálně vytržené představy.
  Kdyby se to zrealizovalo, tak by nic nefungovalo, ani ta vaše mechanická práce.
  Protože na ni musí být vytvořené nástroje, podmínky, postupy atd.
  Ideální byla středověká vesnice nebo město, které byly zcela samostatné (=trvale udržitelný rozvoj - město zásobilo nejbližší vesnice zbožím, vesnice potravinami, vše bylo zcela ekologické), ale na to se musí celá společnost připravit - zatím je vidět, podle toho, co se kupuje za auta a spotřebiče, nebo jaké domy se staví, spíš opačnej přístup. Takže až se tohle všechno změní (jde hlavně o konzumí myšlení městských bezmozků na jedné straně a na druhé straně zelených pitomců jako vy), tak pak teprve může jít ten vývoj dopředu. Monopoly a korporace jsou tvořeny zase jen lidmi.

 • 23. 3. 2012 18:46

  Otrokář (neregistrovaný) ---.ipredator.se

  Každý mluvíme o něčem jiném... mimochodem já jsem primitiv.

  Máte ale pravdu, že jsem to asi přehnal a (přiznávám že záměrně) jsem na vás šel zhurta. Omlouvám se. Celý den totiž čtu o plynu z břidlice, podaných peticích, oživil jsem si co to obnáší a přelouskal i pár jiných věcí souvisejích i s politikou a stavem společnosti v Česku. Neměl jsem v úmyslu adresně útočit.

  Mimochodem, existují dámské plavky se solárním filtrem, které vyrábějí elektřinu. A zde právě vzniká klasický a zásadní rozpor ve společnosti mužů... Mnoho žen a jenodílné plavky, ještě více žen a bikinky, zhruba tak tři ženy (víc nezvládnu) a jak je mama porodila?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).