Hlavní navigace

Equa bank zvyšuje úrok u spořicího účtu Hit a mění podmínky bonusu

Sdílet

Jiří Hovorka 16. 8. 2018

Equa bank zvýší od 20. srpna úrokovou sazbu u spořicího účtu Hit. Základní úroková sazba zůstává na 0,2 procentech, vzroste ale prémie z 0,6 na 0,8 procenta. Úspory do výše 200 tisíc korun tak budou na tomto účtu od 20. srpna úročeny sazbou až ve výši jednoho procenta. Na vyšší vklady se až do 10 milionů korun uplatňuje jen základní sazba 0,2 procenta.

Bonusový úrok banka připisuje v měsících, kdy obrat na běžném účtu (ten je vždy zdarma) přesáhne 10 tisíc korun, nebo v případě, že kartou zaplatíte alespoň třikrát u obchodníků. Od září banka tyto podmínky zjednodušuje. Nově pro získání bonusu bude nutné v daném měsíci třikrát zaplatit kartou, obrat na účtu se již počítat nebude,

Reagujeme na postupné zvyšování základních sazeb ČNB v průběhu letošního roku. Jako jedna z prvních bank na českém trhu nabídneme výhody plynoucí z tohoto zvyšování i běžným retailovým klientům. Chceme podpořit již tak rostoucí zájem o náš spořicí účet HIT. Meziročně se totiž zvýšil počet těchto účtů o 25 procent a vklady na nich vzrostly o 20 procent, říká Ondřej Hákředitel produktů a rozvoje retailového bankovnictví Equa bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).