Hlavní navigace

Pojištění na lyže si nesjednává každý lyžař. Ti, co jej mají ale neví, na co vše platí

Sdílet

V zimním období vyrazí za venkovními sporty do zahraničí až 60 % Čechů. Přes 25 % z nich ale netuší, jestli jimi sjednané pojištění pokrývá ta rizika, která s provozováním zimních sportů souvisí. Vyplynulo to z průzkumu ERGO pojišťovny. Cestovní pojištění si navíc sjedná jen polovina těch, kteří do zahraničí vyrazí.

Ve 3 % případů dokonce lidé považují cestovní pojištění za zbytečné, případně za příliš drahé.

Ti, kteří se pro sjednání pojištění nakonec rozhodnou, si vybírají podle výše pojistné částky pro případ úrazu či nemoci (léčebné výlohy v zahraničí). Pro 25 % dotázaných je nejdůležitější cena pojištění. Dalších 20 % Čechů se rozhoduje podle toho, jestli si může dokoupit jím požadovaná připojištění, jako je pojištění storna, odpovědnosti, zavazadel atd. Přibližně 16 % osob hledá možnost sjednání kompletního pojištění, kde nebude muset nic dokupovat a vše je automaticky zahrnuto v ceně.

Sjednáváte si cestovní pojištění při cestě do zahraničí?
Autor: ERGO pojišťovna

Sjednáváte si cestovní pojištění pro lyžařský pobyt v zahraničí?

Více než 40 % dotázaných si pojištění sjedná samo individuálně. Pro 10 % respondentů je pohodlnější koupit si pojištění jako součást zájezdu u cestovní kanceláře, se kterou cestují. A někteří se spoléhají pouze na kartičku zdravotní pojišťovny. To se však nemusí vždy vyplatit. O tom, co vás může potkat v zahraničí bez cestovního pojištění, jsme vás informovali v článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 2. 2018 16:34

    Katka (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Cestovní pojištění je opravdu důležité a kolikrát mě překvapí, že na to hodně lidí ani nemyslí a jezdí bez pojištění...a obzvlášť na hory to je pojištění na prvním místě. Mám celou rodinu pojištěnou u OZP a ty mají výhodné krátkodobé pojištění na hory jak dělané. Využíváme dá se říct neustále a opravdu veliká spokojenost mohu jedině doporučit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).