Spočítejte si...

Zavřít

EBA: Bitcoin možná začneme regulovat

Podle Evropského bankovního úřadu (EBA) nejsou spotřebitelé před bitcoinem nijak chráněni a úřad proto zvažuje, že by tuto měnu mohl začít také regulovat: V EU teď neexistuje žádný specifický regulační systém, který by chránil spotřebitele před finančními ztrátami v případě selhání či ukončení aktivit platforem, které s virtuálními měnami obchodují. Byly hlášeny případy ztrát vysokých částek ve virtuální měně, při kterých jsou mizivé vyhlídky, jak peníze dostat zpět,  uvedl EBA podle agentury Reuters.

Například nedávno se stal terčem útoků český portál Bitcash.cz, který provozoval směnárnu a webovou peněženku. Čtěte více: Rekonstrukce případu Bitcash.cz: jak se kradou bitcoiny

Devizové intervence jsou špatné, myslí si drtivá většina lidí Koruna v roce 2014 možná oslabí až k 28 korunám za euro        
Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
13. 12. 2013 15:57 Nový

Kontrola

celé vlákno

Jo, jak něco nemají banky pod kontrolou, je to strašně špatné... Ať je bitcoin třeba příčinou celosvětové krize, za pokus mít tady decentralizovanou měnu, nad kterou si nemůžou banky dělat, co chtějí, to rozhodně stojí.

valesek
valesek (neregistrovaný) 81.19.47.---
13. 12. 2013 17:16 Nový

Re: Kontrola

celé vlákno

A já bych byl rád za regulaci a evidenci pomocí jasně stanovených pravidel, které by byly v zákonech, tímto by tyto měny získaly na vážnosti.

Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
13. 12. 2013 19:17 Nový

Re: Kontrola

celé vlákno

To je ale přesně to, čím se bitcoin stát nemá. Proto vznikl - aby nebylo možné jej regulovat a ovládat, aby veškerou jeho hodnotu neměla v rukách hrstka vyvolených tak, jak je to s "reálnými" penězi.

V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
13. 12. 2013 17:21 Nový

Jeste bude prca

To bude teprv prca, az zjisti, ze bitcoin neni jak regulovat. Jedine mohou vyhlasit jeho pouzivani za trestny cin. A pak delat zatahy jako na growshopy.

Jogi
Jogi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 12. 2013 21:53 Nový

Věc je jednoduchá

Stát má lidi chránit, to vám řekne kde jaký volič levice a rádoby pravice. Dobře dejme tomu, ať si regulují své měny. Ale věc se tu má naprosto jinak. Lidé dávají přednost měně Bitcoin, u které nemají žádné pojištění, žádnou vymahatelnost, před měnou místní, která je regulována, podporována státem a navíc pojištěna. Nemyslíte si, že to těm lidem nevadí a tak by do toho stát přeci neměl zasahovat, když to lidé chtějí a kdo nechce tak měnu Bitcoin nepoužívá teď ani nebude. Ale proč zachraňovat nás, kteří dobrovolně podstupují toto riziko?

PS) ano neřeším to, že to zatím regulovat prakticky nejde.