Spočítejte si...

Zavřít

E-shop řetězce Tesco možná vytváří falešné slevy

O e-shopu společnosti Tesco jsme vás informovali po jeho spuštění testovacím nákupem, o kterém si můžete přečíst v článku Testovali jsme za vás: jak se nakupuje v novém e-shopu řetězce Tesco?

V současné době Tesco přes tento online obchod nabízí více než 20 tisíc položek. Nezávislý projekt Tescoviny.cz ale ukazuje na to, že řada akčních nabídek je asi falešných. Cena některých výrobků totiž navzdory označení „v akci“ zůstává víceméně stejná. Buď je výrobek pouze označen jako akční nabídka s tím, že původní cena byla vyšší nebo cena na pár dní opravdu vzroste, aby následně klesla „v akci“ na původní (nově označenou jako levnější) úroveň. 

Paradoxní je, že e-shop nabízí i zlevněné položky, aniž by na jejich slevu nějak upozorňoval.

Více podrobností najdete na sesterském serveru Podnikatel.cz v článku Vytváří Tesco e-shop falešné slevy na zboží? Indexovací robot říká ano

ČEZ a Škoda se spojují při vývoji elektromobilů. Nahradí v dohledné době spalovací motory? Co dělat v případě, že zkrachovala vaše cestovní kancelář?        
Mirek
Mirek (neregistrovaný) ---.med.muni.cz
4. 10. 2012 12:07 Nový

Obchodni praxe

celé vlákno

Zcela běžná obchodní praktika u obchodů stylu Tesca. V USA naprosto běžně v září zdražili některé položky a pak udělali velkou "slevovou" akci na Thanksgiving :)

Petr
Petr (neregistrovaný) 78.136.182.---
22. 7. 2013 18:58 Nový

Re: Obchodni praxe

celé vlákno

Presne tak! Tesco je v tomhle specialista. Jejich zakladni taktika velkych slev je u zbozi, ktere normalne stoji napr 20 kc dat pri sleve cedulku puvodni cena 40 kc, sleva 50% ... tedy zaplatite 20 kc tak jako tak, navic za vec, kterou byste treba jinak ani nekoupili ... o to de, zejo :) Oproti Americe je u nas ten rozdil, ze spolehaji na nasi neznalost puvodni ceny, chvilkovym zdrazenim pred slevou se v CR vubec nezabyvaji ... O tom, ze behem roku nakupovani jsem v celkem 32 nakupech nasel nesrovnalosti v cene na regalu a na kase v celkove hodnote temer 1500 kc se ani nebavim. Pratele, jsou to zlodeji! Kdo nemusite, nenakupujte tam!