Spočítejte si...

Zavřít

Dvě třetiny klientů WPB Capital mají peníze zpět. Zbývají vyplatit 2 % vkladů

Náhradu za peníze uložené ve zkrachovalé kampeličce WPB Capital si vybralo 64 % klientů. Přesto, že více než třetina si pro peníze teprve musí dojít, z hlediska podílu na úložkách už je nahrazeno 98 % vkladů (zbývá vyplatit 650 tis. Kč). Výplaty zbylých vkladů potrvají až do října 2017. Jejich majitelé se o ně mohou přihlásit v jakékoli pobočce České spořitelny.

Nejvíce klientů se o své peníze přihlásilo hned během prvního měsíce, kdy byly výplaty zahájeny (tedy minulý rok v říjnu). Drtivá většina klientů si pro výplatu náhrady přišla už v prvním týdnu, kdy bylo vyplaceno 26 % klientů a 48 % náhrady. Za celý první měsíc se o své peníze přihlásilo 3295 věřitelů a bylo vyplaceno 73 % náhrady, což je prozatím nejrychlejší proces výplaty věřitelů v Česku, uvedl popsal advokát Jiří Švihla, likvidátor WPB Capital.

Družstevní záložna WPB Capital měla 6898 klientů, kteří zde uložili 2,796 miliardy korun. Zkrachovala poté, co jí Česká národní banka odebrala koncem loňského června licenci. 

Nové pojištění od Lišky kryje okrasné rostliny i pojistné domy Klienti Stavební spořitelny ČS dostanou výpis do internetového bankovnictví        
karelT aura:10

ČNB si dělá, co chce

Už jsem to jednou psal, ale klidně to zopakuji. ČNB záměrně ruší záložny a ničí konkurenci na bankovním trhu. Díky novému zákonu o záložnách záložny nebudou víc růst na vkladech, a to byl hlavní cíl zákona. WPB nezkrachovalo kvůli špatnému hospodaření. ČNB držela záložnu rok v správním řízení s likvidačním předběžným opatřením, nepřipustila do záložny investory a raději jí kvůli zpochybněné části kapitálu odebrala licenci.