Hlavní navigace

Dvě třetiny dětí dostává kapesné pravidelně. Začínají okolo 6. a 7. roku

Sdílet

Pravidelné kapesné dostávají v České republice dvě třetiny dětí. Tím se lišíme od rodičů na Slovensku, kde kapesné nedostává pravidelně více než polovina dětí (54,5 %). Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura STEM/MARK pro mBank.

Ve většině případů začne dítě dostávat kapesné ve chvíli, kdy nastupuje do školy, případně se připravuje na nástup do školy, tedy okolo 6. či 7. roku.

V 92 % případů má kapesné finanční podobu. Děti pak v 71 % případů odkládají nějaké finance stranou a následně je utratí za dárky a hračky. V roce 2015 nejčastěji spořily na elektroniku (36 %), jako například mobilní telefon či tablet.

Pokud už má kapesné finanční podobu, nejčastěji se pohybuje v částce 300 – 600 Kč za měsíc u žáků základních škol. Na střední škole se pak jeho výše zvyšuje a pohybuje se v rozmezí 600 – 1000 Kč.

90 % rodičů se shoduje na tom, že se zajímají, jak konkrétně dítě své kapesné utrácí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 8. 2016 12:44

    Karlos (neregistrovaný)

    v dnesnich cenach, to myslite vazne? Kdyz si jdou sednout po skole, daji si pizzu nebo dort, pripadne nakej zmrzlinovej pohar k tomu nakej dzus, tak date dvoukilo jento hvizdne, natoz kdyz si chce obcas koupit neco v obchode. Ja davam synovi (13 let) 3 tisice na mesic a to rozhodne neni ve tride "nejmajetnejsi", i tak si myslim, ze to je tak na hrane aby s tim vysel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).