Hlavní navigace

Dubnové čtvrtky představují pro vaše auto největší riziko

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 3. 2011

Máte-li vůz, zkontrolujte ho z okna během dubnových čtvrtků raději o něco častěji. K největšímu počtu krádeží motorových vozidel totiž dochází právě v dubnu. Z hlediska jednotlivých dnů k nim pak dochází nejvíce ve čtvrtek. Vyplývá to ze statistik ČSOB Pojišťovny.

Zatímco od pondělka do čtvrtka se počty krádeží aut a jejich součástí drží na obdobně vysoké úrovni se zřetelným maximem ve čtvrtek, ke konci týdne si zloději zřejmě vybírají volno a odcizených aut prudce ubývá – nejpříznivější jsou z tohoto pohledu soboty, uvedl Jaroslav Král z ČSOB Pojišťovny s tím, že mezi jednotlivými měsíci jsou v počtech krádeží velké rozdíly. 

Nejvíce se tedy kradou v dubnu, u ostatních měsíců počty závisí na tom, o kterou oblast se jedná, protože v Praze je situace odlišná od ostatních měst.

V hlavním městě se auta nejméně „ztrácejí“ v závěru roku s minimem v listopadu, naopak po prudkém nárůstu krádeží na počátku roku lze pozorovat druhý vzestup ještě během prázdnin, zvláště v srpnu. Naproti tomu v menších městech a obcích se aktivita zlodějů aut drží na vrcholu na přelomu roku – v prosinci a lednu – a během prvních měsíců roku, kdežto v dalších měsících klesá a dna dosahuje, přesně opačně oproti Praze, během srpna, upřesňuje zpráva pojišťovny.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).