Hlavní navigace

dTest spouští novou aukci o levnější energie

Sdílet

Společnost dTest, která na jaře 2016 uskutečnila aukci o levnějšího dodavatele energií, spustila 15. prosince 2016 novou aukci o nejlevnější energie. Registrovat se můžete na webu Chcivýhodnějšíenergie.cz. Samotná aukce proběhne v únoru 2017.

V rámci minulé akce nakonec přešlo přibližně 25 % účastníků a ušetřili 170 000 000 Kč. Více si můžete přečíst v článku Aukce o levnější energie: Přešla čtvrtina, ušetří 170 milionů.

Podle průzkumu, který pro společnost dTest realizovala agentura GfK, v posledních třech letech nezměnilo svého dodavatele energie 77 % Čechů. Důvody jsou různé. V polovině případů hraje velkou roli strach. K setrvání v současném stavu ale dopomáhá i lenost nebo neznalost situace. Lidé se obávají velké administrativní náročnosti změny dodavatele a bojí se, aby nenaletěli podvodníkům. Uvádějí také, že se v energetice nevyznají a nevědí, jak postupovat, říká Martin Černý, ředitel dTestu.

Ti, co už dodavatele energií změní, si nejsou vždy jisti, že udělali správně. Pouze 20 % těch, co změnou prošli, souhlasí s tím, že mají aktuálně výhodnější smlouvu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 12. 2016 14:08

    Pavel (neregistrovaný) ---.snydernet.net

    Je zvláštní jak se ty tvrzení rozchází, už několikrát jsem v článcích četl, že Češi se o své účty za energie začínají čím dál tím více starat a tomu odpovídá i zvyšující se nárůst změn. Nevím no, ono asi na každém tvrzení bude kus pravdy. Aukci od dtestu můžu doporučit, sám jsem se zapojil do té předchozí, co nakonec vyhrála mnohými obávaná 3e, jelikož je shodou okolností někdy v tu dobu odkoupil Bee, ale za mě jsem nic špatnýho z jejich strany nepocítil. Aukční úspora mi za plyn i elektřinu byla dohromady za rok vyčíslena na 4735kč, tak jsem zvědav na kolik se mi to vyšplhá. Ale určitě jsem s touhle akcí spokojen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).