Hlavní navigace

dTest: České mobilní služby patří stále k nejdražším v Evropské unii

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 2. 2019

Čeští telekomunikační operátoři nabízejí stále tarify, které jsou v Evropě nadprůměrně drahé. Upozorňuje na to časopis dTest.

Evropské srovnání ukazuje, že oproti zahraničí je co vylepšovat. Čeští operátoři se vymlouvají na to, že jejich vysoké ceny za služby jsou odvozeny od reliéfu místní krajiny či hustoty zalidnění. Nicméně také tento průzkum dokazuje, že i země s menší hustotou zalidnění či hornatější země, jako je Itálie či Rakousko, poskytují tarify za výrazně výhodnější ceny, říká vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest Lukáš Zelený.

V Česku běžné nabídky tří největších operátorů nejdou u neomezeného volání s alespoň 3 GB dat pod 749 korun. Například slovenský T-Mobile nabízí tarif za 773 Kč, k tomu ale přidá oproti českému T-Mobilu až o 6 GB dat navíc. A to už je velký rozdíl, říká Zelený.

V Polsku pak lze podle dat dTestu za 241 Kč u společnosti Orange pořídit tarif s objemem dat 5 GB. Operátor Plus nabízí tarif s 2 GB, neomezeným voláním, SMS a MMS za 181 Kč. 

Rumunský Vodafone „přidává“ do datového balíčku s 5 GB dat i 200 minut volání do zahraničí, a to za 309 Kč. A například Francouzi si za 515 Kč pořídí u společnosti Free Mobile balíček zahrnující 100 GB dat, neomezené volání a také neomezené SMS a MMS. V porovnání s českým operátorem O2 to představuje 33krát více dat, dodává Zelený.

Detailní srovnání v PDF:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 2. 2019 12:56

    ONE NET (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

    Volám s Vodafonem za paušál 25 Kč/měsíc. Je v tom neomezené volání ve skupině, které hlavně využíváme v rodině. Hovory mimo one net pod 1 Kč/ minutu. Internet v tom není, ten by si bylo nutné platit zvlášť. Doufám, že si budu moci ponechat číslo, až toto firemní volání skončí, to bych pak přešla na předplacenou kartu, třeba oskartu, kvůli signálu od Vodafonu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).