Spočítejte si...

Zavřít

Drahá nafta? Tankovat budeme v cizině, tvrdí dopravci

Drahá nafta nás nutí, abychom tankovali v zahraničí. Tak se vyjádřilo Sdružení autodopravců Česmad Bohemia, podle kterého představuje drahá nafta pro dopravce velký problém.

Dopravci, kteří mohou, tankují v zahraničí. Samozřejmě se tak chovají i tranzitující kamiony a my jsme přesvědčeni, že v důsledku vysoké spotřební daně přichází ČR až o sedm miliard ročně, uvedl Martin Felix, mluvčí Česmadu.

Podle něj je řešením snížení spotřební daně u pohonných hmot. Na nižší daně zareagují také čerpací stanice: Neobáváme se ani toho, že by se nižší daň neprojevila u čerpadel. Jednak je zde nejhustší síť pump a z toho pramenící konkurence, obzvláště příhraniční čerpadláři jsou jistě vyhladovělí a cenu by rychle snížili, aby se dotáhli pod zahraniční sousední konkurenci. V neposlední řadě střední a velké firmy disponují vlastními čerpacími stanicemi, takže se jich marže pumpařů nijak nedotýkají, uvedl.

Pojišťovna Aegon s předstihem sjednotila pojistné sazby pro ženy a muže RegioJet nabízí zvýhodněnou cenu jízdenek s dopravou na letiště