Hlavní navigace

Dovolenou u moře a v exotice volí spíše mladší generace. Starší raději jedou na chatu

Sdílet

Na dovolenou do zahraničí se během léta 2019 chystá 60 % Čechů. Přibližně třetina vyrazí s cestovní kanceláří, zbylé dvě třetiny pak na vlastní pěst. Kromě dovolené v zahraničí chtějí ale lidé stihnout i dovolenou v rámci České republiky. Při tuzemské dovolené pak preferují ubytování v hotelích a penzionech. Kempování preferuje asi 13 % dovolenkářů a dovolenou na chatě či chalupě využívá 10 % respondentů.

Preference se navíc mění s věkem. Dovolenou u moře například vůbec nepreferují lidé v předdůchodovém věku, ale naopak nejmladší věková skupina. Podobně je tomu tak při cestování a sportu v přírodě, který opět vyhovuje mladším ročníkům. Mladší věkové skupiny se také více než jiní velmi zajímají o cestování do exotických zemí nebo poznávání nových lidí.

Někteří Češi si také při nákupu dovolené přes cestovní kancelář snižují výdaje na dovolenou tak, že část ceny zájezdu uhradí zaměstnaneckými poukázkami. Legislativní limit na cestování je stanoven na 20 000 Kč u jednoho zaměstnance za rok, vysvětluje Tereza Knířová ze Sodexo Benefity. Statisticky si však lidé sníží výdaje na dovolenou v průměru o 9000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).