Hlavní navigace

Do nových bank a záložen peníze nepošlete, konkurence je "nezná"

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 29. 7. 2010

Využíváte-li služby nových bank nebo družstevních záložen, počítejte s tím, že peníze do nich tak snadno nepošlete. Některé konkureční banky je jednoduše „neznají“: v systému jejich internetového bankovnictví bankovní kód nové banky nelze zadat ani manuálně, ani jej nelze vybrat z předdefinované nabídky. Přitom Česká národní banka na svých webových stránkách i v platebním systému Certis všechny tyto údaje pravidelně aktualizuje.

Nejde však o konkurenční boj, to jen odpovědní pracovníci bank nebo záložen na aktualizaci seznamu nekladou takový důraz, jak by měli. Jedinou možností je pak zadat příkaz k úhradě písemně na pobočce banky (za poplatek).

Artesu stále neznají menší banky

Peníze do Artesa záložny (kód banky 2220) k 29.7.2010 ne­pošlete AXA Bank, Banco Popolare, Raiffeisenbank im Stiftland a záložny Unibon.

Záložnu Creditas nezná ani jediná velká banka

Záložnu Creditas (kód banky 2250) pak k 29.7.2010 nezná drtivá většina bank, takže seznam by byl velmi dlouhý. Proto jsme to vzali opačně a uvádíme banky či záložny, ze kterých do této záložny přes internetové bankovnictví peníze teoreticky pošlete (prakticky ne, její bankovní kód není aktivní, je pouze přidělený): Akcenta, Evropsko-ruská banka, Fio banka, Oberbank, Peněžní dům, Raiffeisenbank im Stiftland.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).