Hlavní navigace

Do kdy odevzdat Přehled o příjmech a výdajích?

Gabriela Hájková

Nejpozději do 30. dubna 2010 musí každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která vykonávala v roce 2009 výdělečnou činnost, odevzdat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2009. Výjimkou jsou poplatníci, kterým zpracovává daňové přiznání daňový poradce. Ti tuto skutečnost musí oznámit místně příslušné správě sociálního zabezpečení a termín pro odevzdání Přehledu se posouvá na 30. červenec 2010. Jak vyplnit přehled pro ČSSZ čtěte v článku: Jak na přehled pro ČSSZ (návod)

Kromě vylepšené verze interaktivních formulářů daňového přiznání obsahující i formuláře pro sociální správu a vybrané zdravotní pojišťovny vám nyní finanční server Měšec.cz nabízí i daňovou poradnu.

Pozdější termín mohou využít také poplatníci, kterým finanční úřad prodloužil lhůtu pro odevzdání daňového přiznání. Přehled je nutné odevzdat do jednoho měsíce po uplynutí prodloužené lhůty.  V případě, že OSVČ není povinna podávat daňové přiznání, musí Přehled podat nejpozději do pondělí 2. srpna 2010, uvádí Česká správa sociálního zabezpečení ve své zprávě.  Čtěte také: Jak na přehled pro zdravotní pojišťovna (NÁVOD)

Našli jste v článku chybu?