Hlavní navigace

Do kdy musíte letos podat Přehled pro OSVČ?

Sdílet

Daň z nemovitých věcí máme za sebou, můžete se těšit na daňová přiznání k dani z příjmů a Přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ) a zdravotní pojišťovnu.

Přehled musí odevzdat všechny OSVČ, které v minulém roce vykonávaly výdělečnou činnosti, i kdyby to bylo jen po část roku. Povinnost platí i bez ohledu na to, zda jste povinni podat daňové přiznání.

Přehled je nutné podat do úterý 2. května. Do 1. srpna mají čas OSVČ, kterým daňové přiznání zpracovává daňový poradce. Tuto skutečnost ale musíte doložit okresní správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně do 2. 5. 2017.

Případný doplatek na pojistném, který v Přehledu vyjde, byste měli uhradit do 8 dnů po dni, ve kterém jste měli podat Přehled. Od měsíce podání Přehledu také v případě sociálního pojištění platíte zálohy v nové výši, vypočtené podle daňového základu, kterého jste dosáhli v loňském roce. Pokud je vypočtený vyměřovací základ nižší než minimální, platíte zálohy  minimální. V případě zdravotního pojištění se platí nové minimální zálohy už od ledna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).