Hlavní navigace

Do kdy letos nejpozději podat daňové přiznání?

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 2. 2017

Únor se nám láme do své druhé poloviny, takže je pomalu čas, abychom si připomenuli řádné termíny pro odevzdání daňového přiznání. Letos formulář musíte podat nejpozději do 3. dubna. Je to zároveň i poslední den pro úhradu daně. (Poplatníci, kteří využívají služeb daňového poradce, mají termín o 3 měsíce posunutý, do 3. dubna o tom ale musí finanční úřad informovat.)

Pracovníci Finanční správy letos opět vyjedou do 180 vybraných obcí, aby na kontaktních místech usnadnili podání daňových přiznání a poradili při jeho vyplňování.

Finanční úřady také dočasně od 27. března do 31. března rozšíří úřední hodiny. Otevřeno bude od 8 do 17 hodin a 3. dubna pak od 8 do 18 hodin.

Novinkou letošního roku je zjednodušený formulář přiznání k dani z příjmů fyzických osob na dvě stránky, který mohou vyplnit a odevzdat zaměstnanci, kteří měli v roce 2016 příjmy čistě jen ze závislé činnosti od zaměstnavatele.

Nakonec ještě připomínáme, že pokud máte vy nebo váš zástupce zpřístupněnou datovou schránku (nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem), musíte podat daňové přiznání pouze elektronicky buď prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu nebo přes datovou schránku. Za nedodržení povinné elektronické formy můžete dostat pokutu ve výši 2000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).