Do kdy letos nejpozději podat daňové přiznání?

Únor se nám láme do své druhé poloviny, takže je pomalu čas, abychom si připomenuli řádné termíny pro odevzdání daňového přiznání. Letos formulář musíte podat nejpozději do 3. dubna. Je to zároveň i poslední den pro úhradu daně. (Poplatníci, kteří využívají služeb daňového poradce, mají termín o 3 měsíce posunutý, do 3. dubna o tom ale musí finanční úřad informovat.)

Pracovníci Finanční správy letos opět vyjedou do 180 vybraných obcí, aby na kontaktních místech usnadnili podání daňových přiznání a poradili při jeho vyplňování.

Finanční úřady také dočasně od 27. března do 31. března rozšíří úřední hodiny. Otevřeno bude od 8 do 17 hodin a 3. dubna pak od 8 do 18 hodin.

Novinkou letošního roku je zjednodušený formulář přiznání k dani z příjmů fyzických osob na dvě stránky, který mohou vyplnit a odevzdat zaměstnanci, kteří měli v roce 2016 příjmy čistě jen ze závislé činnosti od zaměstnavatele.

Nakonec ještě připomínáme, že pokud máte vy nebo váš zástupce zpřístupněnou datovou schránku (nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem), musíte podat daňové přiznání pouze elektronicky buď prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu nebo přes datovou schránku. Za nedodržení povinné elektronické formy můžete dostat pokutu ve výši 2000 Kč.

Šetření ÚP: tisícovka zamítnutých dávek, dva tisíce odejmutých. Kde se podvádí nejvíc? Zájem o kotlíkové dotace stoupá. O variantách čerpání ale vědí lidé málo        
pozor
pozor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2017 17:00 Nový

Pozor

přišla mi pokuta 2000 kč z financniho uradu zlin za to že jsem poslal dan. priznani postou, pritom jsem mel schranku zrusenou, poslali mi to az po roce a posta zadne potvrzeni nevyda, cely den jsem to musel hledat jinak bych musel zalovat, samozrejme mi to financni urad poslal omylel, kdysi mi poslali pokutu na někoho jineho,maji tam bordel

TnT
TnT (neregistrovaný) 85.135.110.---
19. 2. 2017 23:36 Nový

Nedokončená věta

Zaměstnanci, kteří musí podat daňové přiznání sami, ale měli přitom za loňský rok pouze příjmy ze závislé činnosti od zaměstnavatele, mohou už letos využít co?