Hlavní navigace

DNES od 15:00 bude hostem on-line chatu Jiří Rusnok

Sdílet

Redakce 10. 8. 2009

Jiří Rusnok, bývalý ministr financí, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a prezident Asociace penzijních fondů ČR, bude dnes od 15:00 exkluzivně odpovídat v on-line chatu na otázky čtenářů business serveru Podnikatel.cz

Jak se důchody v Česku vyvíjejí? Kdy bude realizována slibovaná důchodová reforma? Je spoření pomocí penzijních fondů bezpečné? Může stávající průběžně financovaný systém penzí zůstat, jak tvrdí například odbory? Jak hodnotí Jiří Rusnok činnost NERVu? Na čem teď NERV aktuálně pracuje? Na tyto a další otázky se můžete ptát v 60minutovém on-line chatu, jehož reminder si můžete objednat již nyní.

Pozor! Otázky můžete nově zasílat také předem přes Facebook.com

Jste uživateli sociální sítě Facebook.com a nebudete moci položit otázky on-line? Nevadí, stačí, když je zapíšete na zeď události, kterou jsme pro chat speciálně vyrobili. Redakce všechny otázky položené přes zeď události automaticky do chatu vloží. Přejít na událost a zaslat otázky předem

Pozor! Jste uživateli mikroblogovacího systému Twitter.com?

Zasílejte své otázky automaticky přes hash tag #rusnok

Otázky můžete zasílat buď on-line, tedy dne 10. srpna od 15:00–16:00 (zobrazí se v chatu automaticky), nebo předem. Otázky vygenerované mimo čas chatu zašle redakce serveru do diskuze za vás.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 8. 2009 14:44

    Rejpal (neregistrovaný)
    Nevím co by nám pan Rusnok mohl říci něco nového, objevného, ale i tak bych se jej zeptal:
    1. Jak víme, za stávajících úrokových sazeb nejsou penzijní fondy schopny pokryt ani své režije. Snížením základní sazby ČNB znamená, že odstartuje další ztráty penzijních fondů a tedy jejich brzký konec?
    2. Myslíte si, že nové penzijní fondy s rizikem prodělku mají ještě po krachu Nečasova návrhu vyvedení 4% hrubé mzdy z průběžného systému, který se díky krizi a limitů stal z přebytkového deficitním (v mínusu prý už 6 miliard) mají ještě nějakou šanci na získání klientů. Zejména po té, co je tu v parlamentu už navrhováno soc.dem. zavedení bankovního penzijního spoření.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).