Hlavní navigace

Diskuzi se slovy "Společnost PROLUX lže jak svině" server Měšec.cz prozatím nesmaže

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 29. 4. 2010

Nevinný článek na serveru Měšec.cz spustil vlnu vášnivé diskuze, kde si čtenáři začali stěžovat na informace společnosti PROLUX Consulting Int. Podle názoru našich čtenářů tato realitní kancelář podniká přinejmenším velmi nestandardně a její jednání je kontroverzní, s čímž se při soudním jednání ztotožnil i soudce Jaromír Jirsa.

V jednom vlákně však diskutující čtenář právnickou osobu PROLUX Consulting Int. slovně napadl, a to se majitelům realitky nelíbilo. Společnost Internet Info, vydavatel serveru Měšec.cz, však nepodlehl naléhání zástupců realitky a sporné vlákno smazat odmítl. Následovala žaloba ze strany PROLUXu a rozsudek soudu přikazující zmiňované vlákno odstranit.

Boj o svobodu diskuzí však nekončí, protože náš vydavatel se odvolal a celá kauza se tak přesune k odvolacímu soudu. Sporné vlákno proto minimálně do dalšího soudního rozsudku zůstane na původním místě a teprve odvolací soud možná určí, co smí a co již nesmí být v diskuzi pod článkem.

Kritické diskuze o společnosti PROLUX probíhaly i na dalších serverech známých vydavatelů, ale ti raději ustoupili nepříjemným právním sporům a diskuze pod články smazali. Výjimkou je vydavatel CPress Media, který rovněž odmítl smazat kritickou diskuzi o společnosti Prolux na diskuzním fóru serveru FinExpert.cz a nyní čelí podobnému soudnímu sporu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).