Hlavní navigace

Direct pojišťovna začala nabízet bezpečnostní čidla napojená na internet věcí

Sdílet

Direct pojišťovna začala ve čtvrtek 16. května 2019 nabízet aplikaci s bezpečnostními čidly, která upozorní na to, když se doma něco děje. Službu pod značkou Direct echo si od čtvrtka můžete pořídit na webové stránce produktu.

Zakoupit si můžete pohybová a vodní čidla, která jsou napojena na internet věcí. Vše je propojeno aplikací v mobilním telefonu. Čidla mají zabudovanou baterii a ovládají se právě přes mobilní aplikaci pro iOS či Android.

Pohybová a vodní čidla.
Autor: Direct pojišťovna

Pohybová a vodní čidla.

Zmíněná čidla pak doma umístíte například na dveře či okno. Pokud se čidlo pohne, pošle upozornění do aplikace na mobilní telefon, ze kterého můžete rovnou zavolat pomoc. Čidla je možné libovolně přemísťovat. Lidé si je mohou dát třeba na kolo, aby věděli, zda s ním někdo hýbe, ale klidně i na skříňku v kuchyni, aby věděli, zda jim děti nechodí na sladkosti. Nebo si je mohou vzít na cesty s sebou, aby ohlídala chatku nebo věci ve stanu, říká Nela Maťašeje, tisková mluvčí Direct pojišťovny.

Vodní čidlo pak můžete umístit k pračce, záchodu, umyvadlu či obecně tam, kde hrozí únik vody, která může vyplavit vás a třeba i sousedův byt. Pokud se na zemi začne voda rozlévat, čidlo opět pošle zprávu na mobil.

Zatím je služba dostupná pouze samostatně. Do budoucna plánuje Direct pojišťovna nabídnout tuto službu i k pojištění majetku. Jak čidla fungují, se můžete podívat ve videu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).