Hlavní navigace

Direct pojišťovna má nového investora. Stovky milionů dodá jeden ze zakladatelů Penty

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 2. 2018

Direct pojišťovna má nového investora. Padesátiprocentní podíl v ní získala investiční skupina Odyssey 44, za kterou stojí bývalý spolumajitel a spoluzakladatel skupiny Penta Martin Kúšik. Jeho rodinná firma přinese do Directu nový kapitál v řádech stamilionů korun.

Společnost VIGO Investments, pod kterou pojišťovna spadá, a Odyssey 44 uzavřely v pondělí dohodu o strategickém partnerství a dlouhodobém rozvoji Direct pojišťovny. Celá transakce podléhá schválení Českou národní bankou a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.


Autor: Direct pojišťovna

Zleva: Martin Kúšik a Pavel Řehák

Vzniká rovnocenné partnerství, které nemá žádný omezený časový horizont. Je to pro nás skvělá zpráva a silný partner. Stáváme se silnou, sebevědomou pojišťovnou, která bude dál s důrazem a důsledností dodávat špičková řešení pro klienty a distribuční partnery, uvedl předseda představenstva Direct pojišťovny Pavel Řehák.

S Pavlem Řehákem se znám mnoho let. Hodnoty Directu jsou mi osobně blízké a plně se s nimi ztotožňuji, říká Martin Kúšik.

Odyssey 44 je rodinná firma založená roku 2014 se sídlem v Praze. Zaměřuje se na investice do výjimečných podniků, které vytváří trvalé hodnoty pro své zákazníky a zaměstnance. Firma má například 50procentní podíl ve Sportisimu, řetězci se sportovním vybavením, k jehož koupi došlo v červenci roku 2016.

Direct je na trhu od roku 2015. Tehdy Řehákův investiční fond VIGO Investments koupil českou část slovinské Triglav pojišťovny. Direct loni vybrala podle údajů České asociace pojišťoven na pojistném přes miliardu korun, což znamenalo tržní podíl ve výši 0,9 procenta. Na konci září roku 2017 měla pojišťovna přes 200 tisíc klientů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).