Desetina zaměstnavatelů nemůže obsadit volné pozice. O které se nejvíce zajímají?

Během prvního pololetí došlo k 12% úbytku zveřejněných pracovních nabídek. Počet životopisů naproti tomu vzrostl o 28 %. Vyplývá to ze statistik serveru Profesia.cz.

Ačkoli se nezaměstnanost drží stále na vysokých úrovních, podle agentury Manpower 9 % zaměstnavatelů nemůže obsadit volné pozice vhodnými kandidáty. I podle analýzy poptávky a nabídky pracovních pozic na Profesia.cz zaměstnavatelé často hledají jiné kandidáty, než kteří zrovna aktivně hledají nové místo, ať už v oboru, podle vzdělání či typu úvazku.

Nejvíce podle statistik serveru roste zájem o obchodníky (+ 19 %), mírně pak i pracovníky v chemickém průmyslu (+ 6 %), státní správě a stavebníctví (+ 2 %) či v administrativě (+ 1 %). 

Zájem o obchodníky meziročně vzrostl o 19%. K mírnému navýšení pracovní inzerce došlo i v chemickém průmyslu (+6%), státní správě (+2%), stavebnictví (+2%) nebo administrativě (+1%).

Nejvýrazněji naopak pracovní nabídky ubývají v telekomunikacích (-73%), farmacii (-56%), bankovnictví (-29%), managementu kvality (-24%) a marketingu (-21%).

Počet životopisů zájemců o práci se naopak meziročně většinou zvýšil. Paradoxně nejvíce v oblasti informačních technologiích (+34), kde zájemci často nesplňují kritéria zaměstnavatelů a v jednom z nejvíce poptávaných oborů tak nenacházejí práci.

Uchazeči v životopisech oproti minulému roku projevují zvýšený zájem o práce na dohody (+42%). Dále pak také o zkrácené úvazky (+34%).

Meziroční srovnání počtu nabídek a životopisů podle typu úvazku 1. pololetí 2013/2012 

Zdroj: Profesia.cz

Muži z Pensylvánie se na PayPal účtu objevilo 92 233 720 368 547.80 USD. Změní rozhodnutí Ústavního soudu účtování regulačních poplatků?        
maslak
maslak (neregistrovaný) ---.capitol.cz
18. 7. 2013 13:57 Nový

v IT si vydela kdejaky jouda

celé vlákno

balik co se nauci obycejne PHP dostava 50 tisic mesicne. Javisti kilo mesicne. Vzhledem k tomu, ze pracuji v IT tak mlcim a nestezuju si :-) ale z pohledu zvenci musim uznat, ze takovej truhlar ci pokryvac udela dvakrat uzitecnejsi a dvakrat vic prace a ma pulku penez

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
18. 7. 2013 22:00 Nový

Re: v IT si vydela kdejaky jouda

celé vlákno

Nu, jak kde. U nás má vcelku dobrej programátor tak kolem 40 v hrubém a takový truhlář, co nám dělal schody jeden týden dostal 40 v čistém na ruku. Osobně bych byl tedy raději truhlář než programátor. Ale dělám jenom nízkoúrovňové céčko, takže nic moc. Ale ty schody jsem už opravoval.