Hlavní navigace

Daňové tsunami se konat nebude, ČSSD ustupuje

Sdílet

Arsen Lazarevič 29. 8. 2013

ČSSD ustupuje a podle podnikatelů nejspíše nebude výrazně upravovat zdanění v případě, že zvítězí ve volbách a sestaví vládu. Stínový ministr financí Jan Mládek přitom označil živnostníky jako parazity a hrozil jim výrazným zvýšením odvodů a snížením paušálů.

Žádné tsunami nebude, i když vyhraje sociální demokracie. Zažíváme desáté či dvanácté volby, tak víme, že to, co se říká před volbami, je nakonec trochu jinak. Pro mě není dnes směrodatné, co strany říkají, protože ony mohou ve finále činit až na základě toho, jak se skutečně namíchají karty, kdo bude v koalici, jak dopadnou jednání s klíčovými asociacemi, jak dopadnou jednání s odbory. Politici budou vycházet i z toho, aby se naplnila určitá kritéria například vůči Evropské unii, řekl šéf uvedl šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a generální ředitel Sindat Group Karel Havlíček pro server Parlamentní listy

Podle podnikatelů se jedná jen o předvolební kampaň, pokud ji však ČSSD realizuje, pak se může země dostat do výrazných ekonomických problémů „Nemyslím si, že když sociální demokracie vyhraje volby, bude natolik bláznivá, že by chtěla decimovat to, co vydělává peníze,“ řekl ParlamentnímListům.cz majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek Parlamentním listům a dodal: Myslím, že i lidé v této straně si dokáží velice dobře spočítat, jaké by to mělo následky, kdyby se penězovod do státního rozpočtu tímto způsobem limitoval. To by byla taková malá ekonomická sebevražda.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 8. 2013 22:03

  Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 93.89.107.---

  Když už nepřesvědčím voliče zaměstnance, aby volil ODS či TOP09, tak ho snad přesvědčím aby k volbám vůbec nešel, vždyť to přece podle vážených pánů zaměstnavatelů nemá smysl, ČSSD sice má změny ztěžující daňové úniky v programu, ale my už víme, že o jejich realizaci vlastně vůbec nestojí. A nestojí ani o jakoukoliv změnu současného systému. Klidně nadávej nespokojený občane, ve volební týden třeba i mě, když to bude nutné. Ale hlavně zůstaň o volbách doma!

 • 1. 9. 2013 12:54

  petík (neregistrovaný) ---.i2net.cz

  Aktuální nastavení plateb do průběžného systému penzí je špatné. Živnostníci by měli platit více - i ve vlastním zájmu, aby neměli minimální důchod.
  Je potřeba ale změny provádět postupně - tj. např. vyhlásit cílový stav, že chceme, aby průměrné odvody dosáhly alespoň 80% průměrného odvodu zaměstnance a zvedat pomalu každým rokem sazby např. o 1% bod - a také každý rok vyhodnocovat, jak to živnostníci unesli.

 • 10. 9. 2013 15:29

  fsdsdfsdfsdf (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  proč pak to asi pan mládek řekl, taková nahrávka na smeč, hned si pravice měla co dát na billboardy... jestli ono to nebylo řečeno proto, aby pravici pomohl? aneb sobotkova hvězdná pěchota těsné volební prohry v akci....

  Pan Mládek placený (jako obvykle) americkým miliardářem Georgem Sorosem (Tymošenková na ukrajině, Radičová na slovensku, opozice Chavézovi ve Venezuele, Ano válce v iráku aneb šimon pánek z člověka v tísni v politické akci, aktuálně správa o pravděpodobném použití chem. zbraní ze strany syrské vlády organizací Human Rights Watch sponzorované hlavním sponzorem... chvilka napětí... Georgem Sorosem, ale tento pán opravdu není bálým koněm CIA a pan mládek jistě svůj výrok řekl jen omylem a ne proto, že chtěl nahrát proamerické pravici aby si měla dát co na billboardy... a náhodička samozřejmě je i to, že po američanovi švějanrovi (který volil v prvním kole na hrad Karla, ČSSD prosazovala kamaráda Marka Bendy s americkým občanstvím Jirku Dienstbiera..) oh jak nenápadné

 • 10. 9. 2013 15:32

  ddfssdff (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  omlouvám se za opravdu narychlo napsaný text plný chyb... ale snad bylo jasné jakou informaci jsem chtěl předat :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).