Hlavní navigace

Daňové tsunami se konat nebude, ČSSD ustupuje

Arsen Lazarevič

ČSSD ustupuje a podle podnikatelů nejspíše nebude výrazně upravovat zdanění v případě, že zvítězí ve volbách a sestaví vládu. Stínový ministr financí Jan Mládek přitom označil živnostníky jako parazity a hrozil jim výrazným zvýšením odvodů a snížením paušálů.

Žádné tsunami nebude, i když vyhraje sociální demokracie. Zažíváme desáté či dvanácté volby, tak víme, že to, co se říká před volbami, je nakonec trochu jinak. Pro mě není dnes směrodatné, co strany říkají, protože ony mohou ve finále činit až na základě toho, jak se skutečně namíchají karty, kdo bude v koalici, jak dopadnou jednání s klíčovými asociacemi, jak dopadnou jednání s odbory. Politici budou vycházet i z toho, aby se naplnila určitá kritéria například vůči Evropské unii, řekl šéf uvedl šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a generální ředitel Sindat Group Karel Havlíček pro server Parlamentní listy

Podle podnikatelů se jedná jen o předvolební kampaň, pokud ji však ČSSD realizuje, pak se může země dostat do výrazných ekonomických problémů „Nemyslím si, že když sociální demokracie vyhraje volby, bude natolik bláznivá, že by chtěla decimovat to, co vydělává peníze,“ řekl ParlamentnímListům.cz majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek Parlamentním listům a dodal: Myslím, že i lidé v této straně si dokáží velice dobře spočítat, jaké by to mělo následky, kdyby se penězovod do státního rozpočtu tímto způsobem limitoval. To by byla taková malá ekonomická sebevražda.

Našli jste v článku chybu?