Hlavní navigace

Daň je zaplacena, ještě je nutné podat přehled pojišťovnám

Sdílet

Redakce 1. 4. 2008

Daňové přiznání je podáno, daňová povinnost zaplacena. Tímto však povinnosti poplatníka nekončí. Ten nesmí zapomenout podat přehled zdravotního a sociálního pojištění a doplatit nedoplatek.

Přehled příjmů a výdajů zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení je nutné podat do konce dubna. Lhůta u zdravotní pojišťovny se prodloužila z osmi na třicet dnů od termínu podání daňového přiznání. Avšak nedoplatek pojišťovně je nutné i nadále uhradit do osmi dnů.

K vyplnění formuláře je potřeba kompletní daňové přiznání a přehled záloh a plateb, které pojišťovna i správa sociálního zabezpečení vystaví každému podnikateli. Přehled lze vyplnit například podle instrukcí na počítači v elektronické podobě, program jednotlivé propočty udělá sám a poplatníkovi tak odpadne pracné počítání.

Jestliže si například OSVČ neví rady s Přehledem, nebo chce poplatník znát, jak vysoké je nemocenské nebo zda dostane zpět přeplatek na pojistném, může využít publikace „Sociální zabezpečení 2008“ a „Příručka OSVČ pro oblast sociálního zabezpečení v roce 2008“ vydané Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ). Jsou dostupné zdarma na všech pracovištích a v elektronické podobě na stránkách ČSSZ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).