Hlavní navigace

Další banka hlásí rekordní zisky. Odtečou zase pryč?

Sdílet

Arsen Lazarevič 30. 8. 2012

Raiffeisenbank hlásí nárůst zisků. Za období leden až červen vzrostl o čtvrtinu (25 %) na 1,52 miliardy Kč. V prvním pololetí jsme dosáhli růstu zisku, a to i v době nepříliš příznivého ekonomického vývoje české ekonomiky a zpřísněných kapitálových podmínek evropských regulátorů. Vedle stabilního vývoje obchodních výsledků k nárůstu zisku přispívá i fakt, že se nám daří snižovat provozní náklady a výrazně rovněž poklesla tvorba opravných položek na úvěrová rizika, řekl Lubor Žalman, generální ředitel banky. 

Podle banky se na výsledku podílely mimořádné vlivy, které se už nebudou opakovat. Banka také nemusela odepisovat dluhopisy jižních zemí.

Čtyři největší banky na našem trhu zvýšily svůj čistý zisk o 29 % na 25,3 miliardy korun. České dcery tak generují výrazné přilepšení pro zahraniční vlastníky. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 8. 2012 9:30

  glosator (neregistrovaný) 89.177.30.---

  Je poněkud zvláštní, že v době krize rostou zisky bank (nejde jen o Raiffeisenbank). Jde o to, že v době, kdy se běžný občan musí skutečně uskromnit, aby vyšel s platem, banky vyžadují vysoké poplatky za své služby a navíc tyto poplatky uveřejňují v co nejsložitější podobě. Pohádkám o úsporách nákladů moc nevěřím. Přečetl jsem si několik ceníků zahraničních bank a české banky vycházejí jako nejméně přátelské vůči klientům. Konkurence na českém bankovním trhu je pouze fikce.

 • 31. 8. 2012 12:15

  uživatel mBank (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Konkurence na našem bankovním trhu je. Představují ji hlavně dvě banky "zdarma" a to mBank a FIO. Jde jen o to překonat lenost, předsudky a počáteční obtíže s přenosem trvalých plateb a inkas od staré k nové bance. Mám účet u mBanky a jsem spokojený. VŠE JE ZDARMA, jen má poplatek za výběr z JAKÉHOKOLIV bankomatu za 9 Kč (v případě, že platební kartou banky nakoupíte za 4000 Kč za měsíc, tak ty tři výběry jsou ZDARMA). FIO banka to má podobné, vše až na výběr z bankomatu ZDARMA (výběr je z cizích bankomatů dokonce jen za 6 Kč...).
  KDO HLEDÁ NAJDE, nechápu lidi co nadávají na poplatky a přitom mají možnost volby!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).