Hlavní navigace

ČSOB vám k platbě debetkou přidá "drobné". Poté je za vás investuje bez poplatků

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 9. 2020

Unikátní možnost investování sputila pro své klienty ČSOB. Platby debetní kartou k účtům v ČSOB si můžete nechat zaokrouhlovat na nejbližší vyšší násobek 20 Kč. Drobné částky se následně převedou do fondu ČSOB Bohatství. Služba, kterou banka pojmenovala „Drobné“, má ukázat, že svět investic není pouze pro bohaté, ale úplně pro každého.

ČSOB Drobné propojuje světy bezhotovostních plateb a investování způsobem, který doposud nemá na českém trhu obdoby. Jde o revoluci v odkládání si peněz stranou úplně pro každého, kdo má účet a kartu. Zatímco v prasátku mince leží ladem a ztrácejí hodnotu, naše drobné klientům při placení kartou neustále přibývají a zhodnocují se. Navíc můžete své investice sledovat online v mobilu, říká Martin Vašek, výkonný ředitel ČSOB zodpovědný za investiční produkty.

Ke službě ČSOB Drobné potřebujete běžný účet s kartou a majetkový účet pro investice (zřídíte online). Při každé platbě kartou se částka za nákup zaokrouhlí na nejbližší vyšší násobek 20 Kč. Až se z malých částek nastřádá 300 Kč, automaticky se tato suma převede do fondu ČSOB Bohatství. Založení služby ČSOB Drobné je bez poplatků a investice do fondu jsou rovněž bez vstupních poplatků.

Jak to funguje

Například při zaplacení 123 Kč kartou banka platbu zaokrouhlí na 140 Kč, na investice tedy půjde 17 Kč.  Při platbě 456 Kč se částka zaokrouhlí na 460 Kč a investovány budou 4 Kč. Pokud je ale částka k platbě přesně rovna násobku 20 Kč, nijak se nezaokrouhluje.

Tímto způsobem nemůžete očekávat, že z drobných se budete koupat v moři peněz a inkasovat zisky, ale může to být dobrá a hlavně bezplatná cesta, jak si investování můžete vyzkoušet.

Podobnou službu má mBank s názvem mSpoření. U ní si můžete zvolit, že s každou vaší platbou se automaticky bude odkládat stranou (na tzv. cíl) drobná částka z vašeho běžného účtu na spořicí účet mSpoření. Můžete si vybrat, zda to bude pevná částka, procento z platby nebo zaokrouhlení částky. Cílů, na které chcete spořit, si můžete nastavit až 8 a pojmenovat je třeba „Dovolená“, „Děti“ nebo „Železná rezerva“. Banka vám na tyto „cíle“ nabídne úrokovou sazbu 1,20 % p.a.

Reklamní video ČSOB na službu Drobné

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).