Hlavní navigace

Covid-19 komplikuje dovolenou i očkovaným. Náklady můžou jít do statisíců, varuje pojišťovna

Sdílet

Očkování či prodělané onemocnění Covid-19 vás nemusí uchránit od nemoci samotné či pozitivního testu. Ukazují to alespoň zkušenosti ERV Evropské pojišťovny, která letos řešila už stovky případů onemocnění klientů na dovolené v zahraničí. Náklady pak podle pojišťovny mohou jít do statisíců.

Podle pojišťovny měla řada klientů pozitivní test, přestože byli plně naočkovaní nebo Covid-19 prodělali. U některých byla kvůli těžkému průběhu nutná i hospitalizace. Pojišťovna udává příklady, kdy se dovolená kvůli nemoci zkomplikovala.

V prvním případě se jednalo o klientku, u které se onemocnění projevilo na dovolené v Egyptě i přesto, že byla naočkovaná. Kvůli oboustrannému zápalu plic žena strávila 10 dní na jednotce intenzívní péče a v nemocnici strvávila celkově měsíc.

Následně jsme zajistili novou letenku, transfer na letiště a návrat do vlasti s lékařským doprovodem. Uhradili jsme celkové náklady ve výši 496 320 Kč, říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.  

Jako další příklad pojišťovna uvádí případ klientky, která kvůli pozitivnímu testu musela do 14denní karantény na Maledivách. V karanténě uvízl kvůli místní legislativě i její partner, přestože byl negativní. „Pro oba jsme zajistili prodloužení ubytování, dále opakované PCR testy, které naštěstí vyšly negativně, a zorganizovali jsme i odložený návrat do vlasti. Za oba klienty jsme uhradili vzniklé vícenáklady ve výši 38 564 Kč,“ uvedl Divoký.

Případy a náklady spojené s Covid-19 v zahraničí
Případ Destinace Náklady
7denní karanténa v hotelu Egypt 16 500 Kč
10denní karanténa v hotelu Kanárské ostrovy 45 700 Kč
3denní pobyt na JIP Spojené Arabské Emiráty 61 000 Kč
1denní pobyt na JIP Spojené státy 92 500 Kč
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).