Hlavní navigace

Co nejčastěji nakupujeme v internetových obchodech?

Sdílet

Při nakupování v e-shopech mají Češi své preference. Zatímco ženy přes internet nejčastěji nakupují oblečení, kosmetiku a knihy, muži nejvíce objednávání počítače a notebooky, mobilní telefony a oblečení.

Alespoň jednou ročně nakoupí oblečení či obuv 49 % Čechů, kteří přes internet nakupují. Kosmetické přípravky a parfémy si alespoň jednou za rok objedná 39 % dotázaných a 35 % respondentů si alespoň jednou za rok objedná z internetu počítač nebo notebook.

Obliba jednotlivých druhů zboží dlouhodobě mírně kolísá. Dlouhodobě narůstá počet kategorií s více než 25 % uživatelů internetu, kteří udělali alespoň jeden nákup daného zboží za rok. To jen potvrzuje, že Češi nakupují v e-shopech stále častěji zboží denní spotřeby a mají v internetové obchody důvěru, říká Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.

Vliv na nakupování má ale i věk. Lidé ve věku 15 – 54 let nejčastěji nakupují právě zmíněné oblečení. Na druhém místě se pak u mladých lidí mezi 15 a 24 lety objevují mobilní telefony a u osob ve věku 25 – 34 let pak sportovní oblečení a vybavení. Lidé ve věku 35 – 44 nakupují jako druhou nejčastější položku hračky a starší lidé produkty pro zdraví a krásu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).