Hlavní navigace

ČNB varuje před společností Loyal Bank Limited

Sdílet

Jiří Hovorka 21. 10. 2011

Česká národní banka upozorňuje na společnost Loyal Bank Limited, která nabízí v českém jazyce prostřednictvím svého webu bankovní a další finanční služby. Tato společnost ale nemá žádné oprávnění k poskytování bankovních, investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a není ze strany ČNB dohlížena. Centrální banka tak varuje, že případná investice není ze zákona pojištěna.

Společnost kromě investičních služeb nabízí také klasický bankovní účet (v korunách nikoli) a k němu například platební karty MasterCard. Banka má sídlo v Karibiku, což je možné vyčíst z její historie, která je na webu společnosti popsána touto jednou větou: Loyal Bank Limited byla založena 17. září 1997 ve státě Sv. Vincent a Grenadiny a byla jí udělena bankovní licence od IFSA (Investment and Financial Services Association).


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 10. 2011 17:17

    Vinny (neregistrovaný) ---.lexoweb.net

    Mít offshore bankovní účet je dnes už celkem zbytečné. Místo toho je lepší používat Skrill Moneybookers ( https://www.moneybookers.com ). Maximální poplatek za odeslanou platbu je 0.5 EUR, výběr na bankovní účet 1.80 EUR. Jediná nevýhoda může být ta, že z jejich Mastercard lze vybírat max 250 EUR za den, ale pro VIP klienty se obvykle navyšuje na 500/ 750. Kromě toho VIP mohou mít více účtů v různých měnách s dalšími kartami a jsou také osvobozeni od poplatku 1.80 EUR za výběr a 10 EUR ročního paušálu. Více info o kartě: http://www.moneybookers.com/ads/mastercard

    2. 4. 2013 22:04 redakčně upravil dalich ., důvod: Affiliate program.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).