Spočítejte si...

Zavřít

ČNB pořádá expozici o historii a penězích

Česká národní banka otevřela expozici o historii centrální banky a české měny. Ta nese název „Lidé a peníze“ a během letních měsíců je pro vás otevřena bez poplatku.

Při prohlídce se seznámíte s historií banky na českém území, ale budete si moci prohlédnout i různá platidla nebo si ověřit pravost vlastních bankovek. Vše se odehrává v bývalém trezoru.

Prohlídky jsou vedeny průvodcem a probíhají ve skupinkách. Ty mohou mít z bezpečnostních důvodů maximálně 34 osob. Vstup na expozici je zajištěn i bezbariérový.

Otevírací doba pro červenec a srpen 2016 je od úterý do pátku s výjimkou státních svátků, a to následovně:

  • 9 – 10 hod.
  • 10 – 11 hod.
  • 11 – 12 hod.
  • 14 – 15 hod.
Centrální banka vysvětluje měnovou politiku i přes mobilní aplikaci Letos si Češi podle odhadů na bydlení půjčí čtvrt bilionu korun        
EQUA
EQUA (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz
25. 7. 2016 16:42 Nový

NO MONEY

Jak funguje tato banka, když na žádné pobočce nemají fyzicky ani korunu v hotovosti a vybrat peníze si musíte z bankomatu cizí banky?

bukaleč
bukaleč (neregistrovaný) 89.29.103.---
26. 7. 2016 7:10 Nový

jste ztracen

Kdybych ve vašich řádcích nezahlédl meziřádkový útočný provokativní sarkasmus,

..... řekl bych:

"No stačilo číst pozorněji článeček, možná by Vám docvaklo, že tato výstava je přesně právě pro Vás :) a pokud Vás to skutečně zajímá a nemůžete na výstavu dojít, pak nezbývá než studium za pomocí strýčka Googla a veřejných zdrojů a nebo nákup nějaké publikace ve vašem oblíbeném knihkupectví. Poznání nebolí."

.... ale protože jsem trouba a zahlédl jsem ho tam, můži říct jen:

"To nic, to bude dobré, dejte si obkládeček."