ČNB a MF: Nedoporučujeme nyní přijímat euro

Česká národní banka a Ministerstvo financí ve společně zprávě pro vládu ČR nedoporučuji určování data českého vstupu do eurozóny. Přitom dochází ke plnění maastrichtských kritérií, dokonce ČNB částečně zafixovala korunu k euru, nezúčastnila se však  mechanismu směnných kurzů ERM-2.

Ač se ČR zavázala podnikat kroky k tomu, aby byla na přistoupení k eurozóně co nejdříve, vláda nepředpokládá vstup do eurozóny ani před rokem 2020. Čtěte více: Hrozí nám rozpad eurozóny?

Uživatelé Mobilního eKonta od Raiffeisenbank mohou nově spravovat investice Bohatí platí nízké daně, voliči ČSSD a KSČM chtějí agresivní zdanění        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
12. 12. 2014 17:57 Nový

Na jejich názoru nezáleží

Euro jsme přijali podpisem Lisabonské smlouvy, podle které datum určuje evropská Rada na základě zpráv ECB a EK. My máme právo se vyjádřit akorát ke směnnému kurzu, který nám stanoví. Viz. čl 140 LS: "Bude-li rozhodnuto postupem podle odstavce 2 o zrušení výjimky, stanoví Rada neodvolatelně hlasy členských států, jejichž měnou je euro, a dotyčného členského státu na návrh Komise a po konzultaci s Evropskou centrální bankou jednomyslným rozhodnutím přepočítací koeficient"

Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
14. 12. 2014 20:31 Nový

Odmítáme přijmout euro? tak vystupme z EU a zůstaňme přidruženým členem.

Totéž platí i pro NATO, které nás žene do konfrontace s Ruskem, která by byla asi tou poslední. Politika ani na koze ani pěšky, ani nahá a ani oblečená nás vede do stagnace. Růst HDP za 20 let 1993-2013,
ČR 66%, Slovensko 122% a Polsko 133% a pokles kupní síly až za Polsko a stejné se Slovenskem hovoří za vše.