ČMRZB navázala další spolupráci za účelem podpory podnikatelů a firem

Sdílet

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a Technologická agentura ČR (TA ČR) společně podepsali Memorandum o partnerství a spolupráci. Na základě něj chtějí podpořit podnikatelské i nepodnikatelské subjekty s výzkumným či inovačním záměrem.

Podpora bude probíhat formou nabídky dofinancování projektů formou zvýhodněných bankovních produktů. Přispěje to k navýšení objemu prostředků na podporu výzkumu a vývoje v ČR. Přičemž část z nich se vrátí zpět do systému a může být nabídnuta dalším zájemcům. Společnými silami tak můžeme podpořit větší množství žadatelů než doposud, a to nejen z řad výzkumných agentur, ale i malých a středních podnikatelů, přibližuje Jiří Jirásek, generální ředitel ČMZRB.

S ohledem na legislativní omezení v oblasti podpory výzkumu se v první fázi bude jednat především o koordinaci nabídky podpory malým a středním firmám.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).