Hlavní navigace

Miliardový obchod na Slovensku. ČS nemovitostní fond koupil průmyslový park

Sdílet

Jiří Hovorka 20. 3. 2018

Nákup za téměř miliardu korun oznámil ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny. Do svého portfolia pořídil industriální park v okolí města Dubnica nad Váhom na Slovensku. Hodnota nové akvizice fondu činí přibližně 990 milionů Kč (38,9 milionů EUR). ČS nemovitostní fond koupil nemovitost od developerské a investiční společnosti Invest4SEE Investment Holding GmbH, která se zaměřuje na sektor industriálních nemovitostí.

Po nedávném prodeji kancelářské budovy Táborská 31 v Praze 4 touto akvizicí ČS nemovitostní fond opět rozšířil své portfolio na 13 budov. Jejich celková tržní hodnota nyní přesahuje 20,5 miliardy Kč. Do fondu investovalo k 31. lednu 2018 přes 64 tisíc podílníků a jeho výnos za posledních pět let byl 2,88 procenta ročně (k 22. únoru 2018).

Návratem ČS nemovitostního fondu do industriálního sektoru a posílením jeho slovenské pozice se nám podařilo významně rozšířit celkovou sektorovou a regionální diverzifikaci portfolia fondu. Očekáváme, že tento strategický krok posílí dlouhodobě stabilní výkonnost fondu a přispěje tím i ke spokojenosti našich klientů, říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO IS ČS.

Park Dubnica je nové logistické centrum postavené v roce 2016. Skládá se ze skladových, technických a kancelářských prostor o celkové pronajímatelné ploše 89,4 tisíc m2, přičemž 97 procent pronajímatelné plochy je obsazeno. Součástí nemovitosti je také 96 parkovacích míst pro osobní automobily a 32 míst pro nákladní automobily. 

Největším nájemníkem Industriálního parku Dubnica je německá společnost Continental, přední světový výrobce pneumatik a dodavatel technologických řešení pro automobilový průmysl, která zaujímá většinu pronajímatelné plochy. Dalšími důležitými nájemci jsou švýcarská dopravní a logistická společnost Kuehne+Nagel, potravinový řetězec Lidl a holandská pivovarnická skupina Heineken.

Akvizice této nově postavené nemovitosti a dlouhodobý vztah společnosti Continental k této lokalitě pro náš fond představuje nadprůměrný výnos zajištěný na dlouhou dobu, silné záruky a zároveň vysoký potenciál na udržení hodnoty investice, doplňuje Tomáš Jandík, člen představenstva odpovědný za nemovitostní složku fondu v REICO IS ČS.

Nemovitost se nachází v regionu západního Slovenska, který patří k nejdůležitějším průmyslovým oblastem na Slovensku. Industriální park Dubnica leží u výjezdu z dálnice D1, která je nejdůležitější dopravní tepnou na Slovensku – spojuje Bratislavu a Košice, dvě největší města v zemi.

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007 a je největším a nejdéle působícím podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní státních dluhopisů. Ve vlastnictví fondu je nyní sedm nemovitostí v České republice, čtyři na Slovensku a dvě v Polsku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).