Spočítejte si...

Zavřít

Clear Deal má úspěch, J&T Banka může navýšit investice

Provozní zisk J&T Banky ke konci září činil 546 milionů korun, meziročně se tak zvýšil o 24 %. Čistý zisk po zdanění se v důsledku jednorázového rozpuštění opravných položek v roce 2009 meziročně snížil na 300 milionů korun. Růst provozního zisku ovlivnily především čisté úrokové výnosy, které vzrostly v meziročním srovnání o čtvrtinu. Významný je pro nás především vývoj poplatkových příjmů, jejichž růst je pro nás klíčový, říká Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky. V meziročním srovnání vzrostly výnosy z poplatků a provizí o 18 %, růst táhly především vyšší poplatky z obchodování s cennými papíry, které se zvýšily o 37 %.

Úspěch slavila banka s novými vkladovými produkty (např. termínovaný vklad Clear Deal). Bilanční suma banky vzrostla meziročně o 30 % na 47 miliard korun, a to právě zejména díky růstu klientských vkladů o 37 % na 41 miliard korun. Máme jednu z nejstabilnějších vkladových bází na trhu, 90 % klientských prostředků v bance je ukládáno na termínované vklady, z toho polovina na vklady se splatností rok a déle, vysvětluje Ašer a dodává: Struktura úložek odráží naše zaměření – jsme bankou, která se soustředí na zhodnocování klientského majetku, ať už formou vkladů nebo investic.

Objem poskytnutých úvěrů zůstal meziročně nezměněný, a to ve výši 27 miliard korun. Nově získané klientské prostředky investovala banka především do instrumentů na finančních a kapitálových trzích. Tyto investice přinesly meziroční nárůst zisku z obchodování o 75 mil. Kč.Rok 2011: Vyšší daně i dražší cigarety První auto by mělo mít hodnotu maximálně sto tisíc korun        
Marcello
Marcello (neregistrovaný) 159.153.156.---
21. 10. 2010 12:00 Nový

machri

celé vlákno

To bylo keců o blízkém krachu když s j&t začínala s cleardealem.... ze pry zkrachujou, že nemaj prachy, že se loď potápí atd....

ale je videt, ze to meli dobre promysleny a že ta paradni urokova nabidka nebylo jen placnuti do vetru, ale soucasti dost dobre bankovni strategie.

icenam
icenam (neregistrovaný) ---.vfh.cz
21. 10. 2010 15:32 Nový

Re: machri

celé vlákno

:-)) doufám, je jim to vydrží! Jen tak dál!

icenam
icenam (neregistrovaný) ---.vfh.cz
21. 10. 2010 15:41 Nový

Dotaz

V účetnictví se nevyznám, a tak se ptám: Co to vlastně znamená, "rozpuštění opravných položek" ? Že tím snížím zisk v určitém období je mně jasný. Představuju si to jako odepsání problematických aktiv se kterými už nepočítám, že bych z nich něco někdy měl (např. nedobytná pohledávka) nebo tak něco.