Hlavní navigace

První auto by mělo mít hodnotu maximálně sto tisíc korun

Sdílet

Jiří Hovorka 20. 10. 2010

Tři čtvrtiny autobazarů doporučují jako první auto vůz značky Škoda v ceně do 100 000 Kč, vyplývá to z ankety provedené společností GE Money Auto.

První auto by mělo mít podle autobazarů hodnotu maximálně 100 000 korun. Při koupi prvního vozu byste se měli zaměřit na celkový technický stav vozu, jeho stáří, množství najetých kilometrů, spolehlivost a bezpečnost. Jako vhodný vůz pro začínající řidiče partneři společnosti GE Money Auto doporučují např. Škodu Fabii nebo Škodu Octavii. Mezi další doporučované značky patří Fiat, Peugeot nebo VW.

Naše anketa ukázala rozdíly mezi tím, co doporučují odborníci na prodej aut, a tím, jaké mají představy o svém prvním autě mladí lidé. Přestože autobazary doporučují klást důraz hlavně na bezpečnost, nízký obsah motoru a spolehlivost, mladí se nejčastěji ptají po sportovních autech, často kabrioletech, se ztmavenými skly a s tuningovými prvky, říká Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Podle zkušeností 80 % provozovatelů autobazarů mladým lidem pomáhají s financováním prvního auta rodiče. Jako druhý nejčastější způsob financování dealeři uvádějí komerční úvěr nebo leasing v kombinaci s vlastními zdroji.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).