Spočítejte si...

Zavřít

Chcete vědět, kdy zemřete? Draze za to zaplatíte

Zjistěte, jak návyky negativně ovlivňují délku Vašeho života. Po vyplnění jednoduchého dotazníku budete znát prognózovaný den Vaší smrti. Získáte také informace, které Vám umožní žít lépe. Těmito větami lákají stránky www.dayofmydeath.com neznalé uživatele internetu. Po vyplnění „testu“ se zobrazí rámeček s informací, že výsledek testu je znepokojivý a pro získání kompletních výsledků je potřeba za test zaplatit. Systém nabídne „akční nabídku“ v hodnotě 0,99 Kč, ale je nutné využít službu PayPal.com. O tom je zájemce testu informovaný malými písmeny ve spodní části webu. Tuto informaci však často přehlédne a spíše si všimne preferované možnosti platby prostřednictvím SMS zpoplatněných vyšší sazbou. Pokud na inzerované číslo 900 11 99 odešle SMS v požadovaném tvaru a hned dvakrát, jak stránky požadují, přijde celkem o 198 Kč. Provozovatel stránek tím získá čistý zisk cca 75 Kč.

Senzacechtiví čtenáři, kteří pro platbu využijí platební portál PayPal.com, jak stránky inzerují, odejdou s prázdnou – žádný kód nepřijde.

Podle serveru DomainTool.com je majitelem „domény se smrtí“ Andrzej Niewiadomski z polského Krakova. Stránky jsou sice kompletně v českém jazyce, ale jsou provozovány z Polska. Samotná platba přes SMS je realizována prostřednictvím estonské společnosti Fortumo.com. Jak si ověřila redakce serveru Měšec.cz, na jejich stránkách lze snadno během 10 minut založit službu pro zasílání tzv. Premium SMS, kterou lze využít kromě českých mobilních sítí i v dalších 18 zemích. Jinak zajímavá a dobrá služba tak nabízí prostor i „obchodníkům“ s nečistými úmysly.

Test serveru Měšec.cz

Během několika minut jsme získali konto a mohli si zařídit vlastní informační kanály Premium SMS. Zkušebně jsme zřídili tyto syntaxe slov:

TXT HYPOTEKA – odeslat na číslo 900 11 10 (cena za 1 SMS je 10 Kč)

Po odeslání SMS v uvedeném tvaru vám přijde tato námi zadaná odpověď: Dekujeme za vasi platbu. Prave jste prisel/-a o 10 Kc, my z nich mame 2,50 Kc. Budte opatrni pred podvodniky. Mesec.cz

TXT LEVNAPUJCKA – odeslat na číslo 900 11 99 (cena za 1 SMS je 99 Kč)

Po odeslání SMS v uvedeném tvaru vám přijde tato námi zadaná odpověď: Dekujeme za vasi platbu. Prave jste prisel/-a o 99 Kc, my z nich mame 37,50 Kc. Budte opatrni pred podvodniky. Mesec.cz

Upozornění: Jde o testovací SMS, pokud na ně kdokoli během testu odešle takto zpoplatněné SMS, bude naší redakcí zpětně kontaktován a zisková částka mu bude vrácena (tj. 2 Kč, resp. 37,50 Kč) Test bude ukončen 1. 9. 2009 ve 23:59 hodin.

Družstevním záložnám se daří, lidé do nich ukládají miliardy Nemusíte platit drahé pohonné hmoty, stačí využít snadných slev        
romanulenka
romanulenka (neregistrovaný)
6. 9. 2009 0:43 Nový

dayofmydeath

celé vlákno
Divím se , že takový podvod se vůbec dostane na internet.Takové blbinky by měli být zadarmo a Andrzeje z Krakowa by jako podvodníka měli odchytnout a zavřít. Je to běžný testík kterých Vám chodí desítky a nikdo za to nic nechce.Proto nikoho nenapadne , že se za takovou kravinu draze platí.Byly doby ,takových placených oken bylo plno , ale různé bezpečnostní pulty je vyřadily, proč ne toto ? Platí se nad už jen pornostránky a ne info.
mamtonasalamu
mamtonasalamu (neregistrovaný)
11. 9. 2009 23:20 Nový

Re: dayofmydeath

celé vlákno
Dnes jsem na to take narazil, nechtel jsem za to platin tak jsem jen tak zkousel zadavat kody astacilo zadat 2x jen pismeno "a" a proslo to. zobrazilo to jen nahodne datum... je to stejny podvod jako ty iq testy
Ros
Ros (neregistrovaný)
4. 12. 2009 18:18 Nový

Re: dayofmydeath

celé vlákno
Opravdu úžasný způsob jak si rychle přijít k penězům. Stránky jsou udělány hezky a ze začátku na mě zapůsobili. Jen když to chtělo odeslat SMS a přečetl jsem si: "Cena SMS je v souladu s cenovou operátora" měl jsem divné tušení a vygooglil jsem si tu adresu. Načež jsem objevil tento článek, za nějž děkuji.
ptak
ptak (neregistrovaný) ---.drhol6.tr.ecic.cz
12. 12. 2009 6:18 Nový

Re: dayofmydeath

celé vlákno

Hele, je to jen otazka jestli nekdo chce a nebo nechce. Nikdo nikoho do niceho nennuti a je to jeho svobodna volba. Jestli chce vedet nebo nechc vedet.

ctenar
ctenar (neregistrovaný) ---.adsl.sky.cz
14. 12. 2009 16:11 Nový

Re: dayofmydeath

celé vlákno

No ono je potreba si uvedomit, ze sdo styku s tim muze prijit i pubos, kterej ma telefon placeny rodici a vi kulovy o podvodech. Takze podvodnik de facto okrade rodice, aniz by neco tusili. Pubos je nezkuseny, takze se treba ani take nedozvi, ze rodicum udelal ztratu. Je to, jakobych dal nabitou zbran na stul a napsal „kdo se chce zastelit, jena rana 99 Kc. Platba predem“. A kdyby se nekdo ptal, no tak mu reknu „ale to je prece kazdeho volba, ja nikoho nenutim…“. Takze tato veta plati pouze pro lidi, kteri jsou informovani a jsou si vedomi, co delaji. To ale bohuzel kazdy uzivatel Inetu neni.

Nikol
Nikol (neregistrovaný) ---.silinet.eu
18. 12. 2009 13:52 Nový

Podvodníci

Je to banda prašivejch podvodníků. Nechala bych je zavřít. V kriminále bych je dala do cely s nějakým nadrženým černochem, aby je přešla nálada dělat si z lidí srandu.

Jiří50
Jiří50 (neregistrovaný) 94.142.234.---
23. 12. 2009 22:07 Nový

Sám si vezmi ŽIVOT, dylino

Už mě otravuje, jak se pořád a neustále vnucuje. Přestalo to být zajímavé. Škoda, že toho vtíravce nelze nechat zemřít teď hned.