Spočítejte si...

Zavřít

Nemusíte platit drahé pohonné hmoty, stačí využít snadných slev

Bonusy na pohonné hmoty začínají být v nabídkách bank a dalších finančních ústavů téměř tradiční. Aktuálně je možné si své čerpání pohonných hmot zlevnit členstvím v AXA Clubu. Při platbě AXA kartou získáte na svůj účet 2 Kč za každý načerpaný litr paliva u stanice Benzina. Od října se pak bonus vrátí na původních 0,5 Kč/l a 1 % z ceny nákupu. Stálou 3% slevu na pohonné hmoty nabízejí i Citibank s kartou Shell MasterCard (čerpací stanice Shell) a GE Money u karty Bene+ (čerpací stanice Agip). Při platbě maxkartou Poštovní spořitelny je okamžitá sleva 0,40 Kč/l pohonných hmot u čerpacích stanic EuroOil. S debetní kartou Visa Electron „Dynamic“ od Komerční banky zase získáte slevu 2,2 % u čerpacích stanic Benzina.

Poštovní spořitelna kromě toho nově nabízí bonus 500 korun na pohonné hmoty pro podnikatele, kteří si založí účet Postokonto Ekonom či Max. Nabídka trvá do konce září.

Další alternativou vedoucí k úspoře pohonných hmot je používat kreditní kartu Premia, kterou vydává Home Credit společně s dalšími partnery. Za každou platbu Premia kartou na čerpacích stanicích EuroOil získává její majitel 2,5 % ze zaplacené částky na své prémiové konto. Navíc od září 2009 do konce února 2010 probíhá speciální akce – při natankování 25 litrů PHM dostane držitel Premia karty dárek z aktuální nabídky za polovinu ceny.

Chcete vědět, kdy zemřete? Draze za to zaplatíte Úspory na běžný účet nepatří. Zařiďte si raději spořicí účet        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
1. 9. 2009 15:11 Nový

diskutabilní sleva PHM

celé vlákno
Už se to tady na Měšci omílalo: Je sice hezké, že mám u některých benzínek slevu, ale benzínky jako Shell nebo Benzina patří až na výjimky k nejdražším na trhu. Takže i přes slevu kupuji dražší pohonné hmoty než u konkurence.
Ale lidi jsou stále nepoučitelní nebo nemají zájem skutečně šetřit. Obdobné je to s různými body a věrnostními programy, kdy za natankované hmoty obdržím nějaké body, které pak mohu proměnit např. za bagetu. Ale že mne ta bageta vyjde na pětistovku, to už si nikdo nespočítá.
tiffy
tiffy (neregistrovaný)
1. 9. 2009 20:54 Nový

Re: diskutabilní sleva PHM

celé vlákno
cely ten system slev a bodu je zalozen prevazne na podnikove klientele.
Jedete se sluzebnim autem k drahe benzince, coz vam tolik nevadi, protoze jako jednotlivec tam dostanete nejaky darek
uživatel si přál zůstat v anonymitě
2. 9. 2009 7:00 Nový

Re: diskutabilní sleva PHM

celé vlákno
Ano, z cizího krev neteče. Zaráží mne, že spoustě zaměstnavatelů a podnikatelů to nevadí, když jsou na tom tak "špatně" a "šetří" kde se jen dá. Kde jsou ty doby, co se kritizoval socialistický sektor, že vyrábí draze. Co onen kapitalistický sektor - tam drahá výroba nevadí?

Ale znám i dost soukromých osob, které jezdí k uvedeným drahým čerpačkám tankovat, aby pak dostali nějakou pí*ovinku "zdarma".

Věrnostních programů je celá řada a přirozeně nikdo nic nedá zadarmo. Takže nějak jinak (většinou v podobě vyšších cen než má konkurence) ze zákazníka musí peníze dostat, aby pak mohli rozdávat "zadarmo". Kromě toho se na tom asi dost dobře pár lidiček živí.
Dalibor Z. Chvátal aura:94
2. 9. 2009 11:36 Nový

Re: diskutabilní sleva PHM

celé vlákno
Záleží na situaci. V Ostravě má Benzina LPG za 11,40, což je o více jak 1,50 Kč méně, než to samé LPG na Shell v Havířově a o 0,50 Kč méně, než místní soukromé stanice. A pořád je to LPG Vitagaz. Takže když odečtu ještě 0,50 Kč slevu při použití karty, jsem na ceně 10,90 Kč/l kvalitního LPG od Vitagaz. S Natural 95 je to podobné, jen cena je více jak 2x vyšší :)
uživatel si přál zůstat v anonymitě
2. 9. 2009 14:00 Nový

Re: diskutabilní sleva PHM

celé vlákno
Plyn není až tak masová záležitost - lidi tady asi mají na mysli hlavně benzin nebo naftu, a ty jsou fakt u Shell nebo Benziny dražší než jinde.
Kdyby se plynový pohon nějak víc rozšířil, stát na něj určitě uvalí nějaké to "výpalné".