Hlavní navigace

Chcete nejvíce benefitů? Pracujte na Moravě

Sdílet

Firmy v ČR svým pracovníkům nabízejí v průměru 12 zaměstnaneckých benefitů. To je o 2 více než v loňském roce. Nejvíce výhod (13) poskytují moravské firmy. Zároveň na ně vydávají nejvíce prostředků. Nejméně jich naopak dopřávají společnosti v Praze. Zaměstnanec se zde dočká v průměru jen 10 benefitů. Informace vyplývají z průzkumu NN Životní pojišťovny, NN Penzijní společnosti a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Kromě počtu výhod se liší i částky, které jsou firmy ochotny utratit. Celorepublikové průměrné údaje ukazují, že za řadového pracovníka a za zaměstnance nižšího managementu firma vydá 10 – 15 000 Kč, za jednoho člověka ve středním managementu 15 – 20 000 Kč a za jednoho top manažera 20 – 30 000 Kč. V moravském regionu za jednoho zástupce top managementu firma vydá v průměru 41 – 50 000 Kč.

Rozdílná je i nabídka samotných výhod. Například na manažerské pozici jsou typickými výhodami auto či  mobilní telefon. V manažerské pozici na benefit v podobě auta dosáhne 88 % zaměstnanců. Na řadových pozicích je to pouhých 8 %. Naopak výhody formou pojistných produktů jsou dnes nabízeny plošně. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).