Hlavní navigace

Chcete ještě letos poslat peníze na stavebko? Ohlídejte si termíny, jinak přijdete o podporu

Sdílet

Pokud plánujete ještě v roce 2017 zaslat nějaké peníze na stavební spoření, pohlídejte si lhůty, do kdy je nutné peníze odeslat či vložit na účet u dané stavební spořitelny. Každému spořícímu klientovi připíše stát na účet 10 % ročně z uspořené částky, ale nejvýše z 20 000 Kč. Od státu tedy získáte maximálně 2000 Kč, pokud uložíte 20 000 Kč. Na výši státního příspěvku nemá vliv, jestli peníze ukládáte pravidelně či jednou ročně. Musí ale na účtu být do konce kalendářního roku. Pokud to nestihnete, podpora se vypočítá z peněz, které na účtu ke konci roku byly. Pohlídejte si proto termíny, do kdy můžete na příslušné účty peníze složit.

Stavební spořitelna Vložení v hotovosti Bezhotovostní převod
Českomoravská stavební spořitelna Neumožňuje Podle lhůt vaší banky
Stavební spořitelna České spořitelny 29.12 do konce pokladních hodin, 31.12 do 23:00 ve vkladovém bankomatu 28.12 do konce pracovní doby standardní příkaz k úhradě, 29.12 do 12:00 prioritní platba
Modrá pyramida stavební spořitelna 27.12 u samoobslužného boxu, 28.12 do konce pokladních hodin u přepážky Podle lhůt vaší banky
Raiffeisen stavební spořitelna 29.12 do 14:00 Podle lhůt vaší banky
Wüstenrot – stavební spořitelna 29.12 do 15:00 v centrále Wüstenrot Podle lhůt vaší banky

Posledním pracovním dnem letošního roku je pátek 29. prosince 2017. To budou mít otevřeno pobočky všech stavebních spořitelen. Českomoravská stavební spořitelna vklady v hotovosti neumožňuje. Musíte tak peníze vložit u své banky, nebo zaslat z účtu elektronicky. Lhůty pak závisí na konkrétní bance. O těchto lhůtách jsme psali v článku Jak poslat peníze, aby došly ještě letos? Známe lhůty bank.

U stavební spořitelny České spořitelny můžete peníze vložit i na Silvestra, ale ne všude. Některé pobočky budou mít otevřeno, a ty vám vklad umožní. Pokud bude mít pobočka zavřeno, můžete využít vkladový bankomat, a to až do 23:00. Peníze se však připíší okamžitě a započítají se ještě do sumy pro tento rok.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).