Spočítejte si...

Zavřít

Chcete být finančním poradcem? Ověřte si, jestli na to máte

Česká republika patří mezi země s největším počtem finančních poradců na tisíc obyvatel. Zdaleka ale nejde o to, že by běžná populace měla výrazně nižší úroveň finanční gramotnosti, než je tomu v sousedních státech. Finanční poradenství je u nás jednoduše lukrativním byznysem, který na úroveň odbornosti poradců dlouhou dobu nekladl velké nároky. Jinými slovy se finančním poradcem mohl stát prakticky kdokoli.

Jednou ze zkoušek, kterou dnes musejí zájemci o post poradce absolvovat, je i takzvaný test PPZ (“podřízený pojišťovací zprostředkovatel”). Po jejím složení může poradce začít uzavírat s klienty pojištění. Test je součástí certifikace ČNB, která stojí 10 000 Kč. Bez ní nikdo práci poradce nemůže oficiálně vykonávat (“poradci” bez certifikace se říká tipař). V kontextu této certifikace tak zkouška tvoří jedno z prvních sít, které by mělo vyfiltrovat zájemce, kteří to s poradenstvím myslí vážně.

Způsobů jak se na test připravit, je více. Vznikla celá řada školení od volně přístupných přes ta, jež si poradenské společnosti vedou samostatně.

Uvažujete-li o kariéře finančního poradce, není dnes nic snazšího, než si své znalosti ověřit online. A podobně to můžou zkusit i ostřílení poradci, kteří už mají za sebou dlouhou praxi. Být totiž neustále v obraze je jedním z hlavních předpokladů úspěšné a férové poradenské praxe.

Tipy na online testy pro zájemce o práci finančního poradce

Pozemky budou dražší až v roce 2016 V USA natankujete za 15 Kč za litr, u nás za více než 30 Kč        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
23. 12. 2014 0:31 Nový

Nu...

celé vlákno

Já nevím, ale spojovat automaticky práci finančního poradce s pojišťovákem se mi zdá absurdní. Vyvolává to negativní emoce ve stylu bouchače pojistek a provizní jezdce, což také zpravidla jsou. Ale finanční poradenství je podle mne o něčem jiném. Naopak, třeba také o tom, jak zbytečně neplatit investiční pojistky, což je mnohdy cesta do pekla. Ale jak a kde zhodnocovat, jak šetřit a jak optimalizovat, to je věru kumšt. A to obyčejný bouchač pojistek, byť s certifikátem nedokáže.

v.sp
v.sp (neregistrovaný) ---.ujezd.net
23. 12. 2014 13:32 Nový

Re: Nu...

celé vlákno

Krom toho - zkusmo jsem si test AFIZu (ten základní) udělal - a prošel jsem, ačkoli toho o pojištění vím jen základní pojmy a nikomu bych si neodvážil radit.