Hlavní navigace

Pozemky budou dražší až v roce 2016

Sdílet

Arsen Lazarevič 22. 12. 2014

Poslanecká sněmovna odložila na rok 2016 zavedení 21procentní daně na stavební pozemky. Odklad zvládl prosadit poslanec Jiří Oberfalzer (ODS) podle kterého pomůže odklad vyřešit již dohodnuté prodeje zasíťovaných pozemků.

Developeři varují, že na toto opatření budou nuceni reagovat dělením pozemků s tím, že jsou proti: Pokud by poslanci odmítli pozměňovací návrhy Senátu a schválili novelu v původní verzi, tuzemské stavebnictví by utrpělo citelný políček a například stavební parcely v Praze by od Nového roku zdražily až o milion korun. Potenciální výnos z tohoto nesystémového opatření by přitom pro státní rozpočet byl zanedbatelný. Jsem přesvědčen, že odsunutím platnosti zavedení daně na rok 2016 se tu otevírá prostor pro věcnou diskusi a apeluji na zákonodárce, aby takto získaný čas využili k diskusi s developery a společně s námi nalezli řešení dané situace, které bude přijatelné pro obě strany, uvedl generální ředitel developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 12. 2014 16:28

    Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

    Heh, bývaly časy, kdy se lobbing považoval za něco nedůstojného až ilegálního a když ho někdo dělal, tajil se tím. Dneska se vyzývá k lobbingu a korupci zcela otevřeně v médiích... Fascinující.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).