Spočítejte si...

Zavřít

Pozemky budou dražší až v roce 2016

Poslanecká sněmovna odložila na rok 2016 zavedení 21procentní daně na stavební pozemky. Odklad zvládl prosadit poslanec Jiří Oberfalzer (ODS) podle kterého pomůže odklad vyřešit již dohodnuté prodeje zasíťovaných pozemků.

Developeři varují, že na toto opatření budou nuceni reagovat dělením pozemků s tím, že jsou proti: Pokud by poslanci odmítli pozměňovací návrhy Senátu a schválili novelu v původní verzi, tuzemské stavebnictví by utrpělo citelný políček a například stavební parcely v Praze by od Nového roku zdražily až o milion korun. Potenciální výnos z tohoto nesystémového opatření by přitom pro státní rozpočet byl zanedbatelný. Jsem přesvědčen, že odsunutím platnosti zavedení daně na rok 2016 se tu otevírá prostor pro věcnou diskusi a apeluji na zákonodárce, aby takto získaný čas využili k diskusi s developery a společně s námi nalezli řešení dané situace, které bude přijatelné pro obě strany, uvedl generální ředitel developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Nový termínovaný vklad od Artesy umožní fixní sazbu i předčasný výběr Chcete být finančním poradcem? Ověřte si, jestli na to máte        
Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
22. 12. 2014 16:28 Nový

Developeři se chtějí "domluvit"

Heh, bývaly časy, kdy se lobbing považoval za něco nedůstojného až ilegálního a když ho někdo dělal, tajil se tím. Dneska se vyzývá k lobbingu a korupci zcela otevřeně v médiích... Fascinující.