Hlavní navigace

Cestovní pas vám budou od července moci vystavit i do 24 hodin

Sdílet

Díky novele zákona o občanských průkazech si budete moci od 1. července 2018 zažádat o expresní vydání cestovního pasu s ještě kratší lhůtou než doposud. Aktuálně je nejkratší šestidenní lhůta pro vydání pasu. Za několik měsíců si ale budete moci vybrat z několika časových variant, které se budou lišit cenou a následným místem vydání. Informovala o tom Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Pokud budete chtít vydat cestovní pas do 24 hodin, zaplatíte 6000 Kč a v případě osob do 15 let pak 2000 Kč. Jestliže vám bude stačit vystavit pas do 5 pracovních dnů, zaplatíte poplatek ve výši 3000 Kč a osoby do 15 let pak 1000 Kč. Oproti tomu za současnou šestidenní čekací lhůtu platíte 4000 Kč, respektive 2000 Kč.

Převzetí expresního pasu do 24 hodin ale bude možné jen u Ministerstva vnitra. Žádost však můžete podat na jakémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze u úřadu městské části nebo přímo na Ministerstvu vnitra. Převzetí pasu vystaveného do 5 pracovních dnů může proběhnout i u obce s rozšířenou působností.

O vydání expresního pasu můžete zažádat nejdříve v pondělí 2. července 2018. Za vydání cestovního pasu ve standardní lhůtě do 30 dnů zaplatíte 600 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).