Hlavní navigace

České O2 má nové "sestry". PPF kupuje operátory ve východní Evropě

Sdílet

Jiří Hovorka 21. 3. 2018

Investiční skupina PPF rozšiřuje své působení v telekomunikacích. Od norské společností Telenor koupí mobilní operátory v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku. Skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera za to zaplatí 2,8 miliardy eur, tedy zhruba 71 miliard korun. Transakce ještě musí potvrdit regulatorní orgány, PPF předpokládá, že transakci dokončí letos v červnu.

Vedle plné kontroly nad mobilním operátorem Telenor v uvedených zemích získala PPF i právo používat jméno Telenor do poloviny roku 2021 a také nemovitosti využívané pro provoz společnosti.

Skupina PPF tímto nákupem rozšiřuje své telekomunikační portfolio o čtyři další země a realizuje tak svůj dlouhodobý záměr stát se středně velkým evropským operátorem; chceme využít našich zkušeností k posílení pozice na trhu, uvedl akcionář PPF Ladislav Bartoníček, který je vedení skupiny zodpovědný za telekomunikace.

Ke konci roku 2017 poskytoval Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku mobilní služby více než devíti milionům klientů a zaměstnával téměř 3500 lidí.

PPF už dnes vlastní přes 80 procent v tuzemském a slovenském operátorovi O2 a ovládá největšího tuzemského majitele telekomunikačních sítí CETIN.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).