Hlavní navigace

Česká televize hledá banky s nejlepšími účty a termínovanými vklady

Sdílet

Jiří Hovorka 23. 12. 2011

Česká televize hledá banky s nejlepšími podmínkami účtů a platebního styku a také jí zajímají termínované vklady na 12 a 24 měsíců. Vypsala proto výběrové řízení na finanční služby, do kterého se mohou peněžní ústavy přihlásit do 13. ledna 2012. Do konce stejného měsíce televize nabídky vyhodnotí a rozhodne o rozdělení vkladů mezi uchazeče s nejlepšími podmínkami.

Musíme se za všech okolností chovat jako dobrý hospodář a pokud můžeme na trhu získat lepší podmínky, než máme dosud, tak je naší povinností o ně usilovat, říká generální ředitel České televize Petr Dvořák. Další důležitou motivací je rozložení rizika, proto televize v tuto chvíli zvažuje, že by její účty spravovalo až devět bank. V době ekonomické krize a určité nestability bankovního sektoru v Evropě považujeme za svoji povinnost minimalizovat hrozbu, že bychom v případě krachu některého z finančních domů ohrozili ekonomickou stabilitu České televize, dodává Petr Dvořák.

Součástí poptávky je i možnost poskytování bankovních benefitů zaměstnancům České televize, kteří si zřídí u úspěšných bank osobní účty.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).